РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751383<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fang Wang 
Improving the quality of soybean by-products by physical methods during its use in bakery technology. Review = Підвищення якості вторинної сировини від переробки сої фізичними методами при її використанні в технологіях хлібобулочних виробів. Огляд / Fang Wang, V. Sukmanov, Jie Zeng, Jikai Jiang // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 3. - С. 513-544. - Бібліогр.: 179 назв. - англ.

Вторинна сировина від переробки сої (ВСПС) має високу харчову цінність, однак її застосування в їжі обмежується через смак і низький вміст розчинних харчових волокон (РХВ). Предметом дослідження є властивості ВСПС, РХВ, інгібітор трипсину, фізичні методи обробки сировини, хлібобулочні вироби та випічка. Проведено аналіз і синтез інформації з провідних світових наукових публікацій. На підставі аналізу результатів досліджень впливу фізичних факторів переробки ВСПС на їх харчову цінність, технологічні та споживчі властивості готової продукції доведено актуальність і перспективність використання ВСПС у технології випічки. Високий тиск суттєво впливає на РХВ і функціональні властивості бобових відходів. Під дією високого тиску (400 МПа, 60 <^>oC) вміст РХВ збільшується у 8 разів при обробці ВСПС у порівнянні з необробленими. Покращуються властивості набухання та властивості утримання води (олії). ВСПС після ультратонкого помелу мають покращені технологічні властивості, а їх використання у випічці призводить до покращання її органолептичних показників. Ультратонкий помел покращує фізико-хімічні властивості ВСПС (в'язкість, катіонообмінна здатність, здатність утримувати воду та олію, розчинність, гідратаційні властивості, плинність, антиоксидантна активність), технологічні властивості (формувальність тесту, стабільність його структури), органолептичні показники. Завдяки мікрохвильовій обробці, яка має високу проникаючу здатність, підвищується тиск у клітинах матеріалу та відбувається його розширення та розрив. У результаті вміст РХВ у ВСПС збільшується. Мікрохвильова обробка є ефективним способом інактивації активності інгібітора протеази в тріщинах сої; обсмажування протягом лише двох хвилин знижує активність інгібітора трипсину до 13,33 % від початкової. Зроблено висновок, що використання комбінації фізичних методів для поліпшення якості ВСПС є перспективним. Ультратонкий помел має переваги у порівнянні з іншими фізичними методами та суттєво впливає на фізико-хімічні та технологічні властивості ВСПС, при цьому якість хлібобулочних виробів і випічки підвищується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського