РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lystopad T. 
Rheological studies of berry sauces with iodine-containing additives = Реологічні властивості ягідних соусів з йодовмісних добавками / T. Lystopad, G. Deinychenko, V. Pasichnyi, A. Shevchenko, Ye. Zhukov // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 3. - С. 651-663. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Мета дослідження - встановити вплив додавання водоростевої сировини та відсутності структуроутворювачів на реологічні характеристики ягідних соусів. Матеріалами реологічних досліджень були зразки чорнично-журавлинного соусу з соком калини з різним вмістом гідратованих водоростей і контрольні зразки з модифікованим кукурудзяним крохмалем і ксантановою камеддю. Дослідження реологічних властивостей проведено з використанням ротаційного віскозиметра. Органолептичні дослідження соусів проведено за п'ятибальною шкалою на основі вагового коефіцієнта. Криві залежності ефективної в'язкості від швидкості зсуву досліджуваних зразків є подібними до кривих контрольних зразків у всіх серіях випробувань. Використання морських водоростей Fucus збільшує в'язкість соусів із дикорослих ягід без додаткових структуроутворювачів у порівнянні з контрольними зразками, виготовленими на основі ксантанової камеді, що обумовлене більшим значенням коефіцієнта консистенції, пропорційного в'язкості, який дорівнює для зразків з Fucus - 7,32 Па-с, із ксантановою камеддю - 7,22 Па-с. Використання водоростей замість ксантанової камеді та крохмалю покращує здатність макроскопічних систем самостійно відновлювати структуру після її руйнування, що доведено порівняно більшими значеннями коефіцієнтів тиксотропії. Так, коефіцієнт тиксотропії для зразків із ксантановою камеддю становить - 56,9 %, із крохмалем - 64,0 %, із Laminaria - 78,0 %, із Undaria pinnatifida - 82,0 %. Використання морських водоростей покращує структурні властивості пастеризованих об'єктів дослідження, що підтверджено зменшенням значення коефіцієнта консистенції, пропорційного в'язкості для зразків соусів у порівнянні з непастеризованими зразками - для зразків із U. pinnatifida - на 0,84 Па-с, із Laminaria - на 0,20 Па-с. Додавання до складу гідратованих водоростей (до 8 % Laminaria та 3 % Fucus та U. pinnatifida) не чинить негативного впливу на органолептичні та реологічні показники. Обгрунтовано виробництво ягідних соусів без додаткового додавання структуроутворювачів до рецептури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського