РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000751443<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вербовицький Ю. В. 
Газове та електрохімічне гідрування сплавів R1-xR'xMgNi4-yCoy (R, R' = Y, La, Ce) / Ю. В. Вербовицький, І. Ю. Завалій, В. В. Березовець, П. Я. Лютий // Фізика і хімія твердого тіла. - 2020. - 21, № 3. - С. 503-509. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Нові сплави R1-xR'xMgNi4-yCoy (R, R' = Y, La, Ce; x = 0,5; y = 0, 1, 2) синтезовано методом порошкового спікання, для яких досліджено кристалічну структуру та воденьсорбційні властивості. Рентгенівським дифракційним методом порошку визначено кристалічну структуру фаз R1-xR'xMgNi4-yCoy (структурний тип MgCu4Sn). Синтезовані сплави поглинають водень за кімнатної температури та тиску водню 0,1 - 10 бар. Для деяких досліджуваних сполук виявлено утворення гідридів із кубічною та орторомбічною структурами. Найбільший вміст водню виявлено для сполук, в яких половина нікелю заміщена на кобальт: La0,5Y0,5MgNi2Co2H5,18 і La0,5Ce0,5MgNi2Co2H6,48. Електрохімічні дослідження показали, що електродні матеріали з ітрієм мають кращу електрохімічну ємність у порівнянні зі сплавами, які леговані церієм. Найвищу розрядну ємність 292 мАгод/г спостерігали для La0,5Y0,5MgNi3Co, однак найкращу циклічну стабільність після 50-го циклу (92 %) виявлено для La0,5Y0,5MgNi2Co2. Отримані електрохімічні параметри порівняно з такими для споріднених сполук. Високошвидкісна розрядна здатність сплавів, що містили лише нікель, була вдвічі більшою за I = 1 А/г від такої для легованих кобальтом матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К651.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського