РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752038<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щеглов Д. В. 
Використання flow-спіралей для виключення дистальних аневризм вертебробазилярного басейну / Д. В. Щеглов, О. Є. Свиридюк, І. М. Бортнік, О. А. Пастушин, Я. Е. Кудельський, О. В. Слободян // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2020. - № 2. - С. 58-66. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вдосконалити техніку оклюзії аневризм вертебробазилярного басейну (ВББ) і поліпшити якість лікування хворих з аневризмами ВББ (АВББ) шляхом використання flow-спіралей. За період із 2018 до 2020 рр. у Науково-практичному Центрі ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України в 4-х випадках АВББ для оклюзії використано flow-спіралі. Серед пацієнтів було 3 жінки та 1 чоловік (середній вік - 53,5 року). У 3-х пацієнтів діагностовано аневризму задньої нижньої мозочкової артерії, в 1-го - верхньої мозочкової артерії. Проведено оцінку анамнезу захворювання та неврологічних симптомів. Усім хворим виконано церебральну ангіографію з трансфеморального доступу. Проведено коілінг найдистальнішого щодо аневризми сегмента артерії. В усіх пацієнтів першим виявом захворювання була клініка субарахноїдального крововиливу з вестибуло-атактичним розладом, диплопією у разі аневризми верхньої мозочкової артерії. З огляду на анатомічну особливість задіяної артерії за даними церебральної ангіографії виконано ендоваскулярну деконструктивну оклюзію аневризми. В 1-го пацієнта спостерігали транзиторне поглиблення неврологічного дефіциту після виконання деконструктивної оклюзії з повним регресом через 2 тиж після ендоваскулярного хірургічного втручання. Три пацієнти відзначили позитивний ефект (зменшення виявів статико-координаторного порушення) в перші 5 діб після операції. В периопераційний період екстравазації у разі застосування коілінгу та реканалізації артерії не виявлено. Зроблено висновки, що аневризми ВББ є рідкісною патологією. При виконанні оклюзії важливе значення має технічна доступність артерії для виключення з кровотоку максимально проксимального щодо аневризми сегмента судини. Мікрокатетер, який є конгруентним flow-спіралям, добре керується потоком на відміну від мікрокатетерів, які використовують для введення detachable coils, і за фізичними якостями має нижчий ризик пошкодження стінки артерії. При досягненні вигідного позиціонування кінчика мікрокатетера flow-спіралі ефективно та контрольовано оклюдують бажаний сегмент артерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського