РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752040<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник А. О. 
Наукова спадщина засновника кібернетики Норберта Вінера / А. О. Мельник, В. А. Голембо, О. Ю. Бочкарьов // Computer Systems and Networks. - 2019. - 1, № 1. - С. 1-8. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто наукову спадщину видатного американського вченого, засновника кібернетики Н. Вінера. Наведено його основні етапи життєвого шляху. У 2019 р. виповнюється 125 років від дня його народження і 55 років від дня його смерті. Все своє життя Н. Вінер присвятив науковій роботі в таких видатних наукових центрах, як Гарвардський університет, Корнельський університет, Колумбійський університет, Массачусетський технологічний інститут та ін. Наведено особливості наукового стилю Н. Вінера та його ставлення до організації наукового пошуку. Проаналізовано внесок Н. Вінера у зародження обчислювальної техніки. Наведено сформульовані Н. Вінером вимоги до обчислювальної машини, яких дотримувалися творці перших електронних обчислювальних машин. Розглянуто основні досягнення Н. Вінера, який плідно займався науковою роботою в багатьох галузях (математика, теоретична кібернетика, теорія управління, обчислювальна техніка та ін.). Одним із найбільших його досягнень є концепція та основні положення кібернетики, на якій основані майже всі сучасні галузі обчислювальної техніки та інформаційних технологій. Розглянуто наукові ідеї та гіпотези Н. Вінера в галузі кібернетики та перспективи розвитку цих ідей у новій науково-технічній галузі - кіберфізичних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81 д(7СПО) Вінер Н.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського