РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zashcholkin K. B. 
Compositional method of FPGA program code integrity monitoring based on the usage of digital watermarks = Композиційний метод контролю цілісності програмного коду FPGA, базований на використанні цифрових водяних знаків / K. B. Zashcholkin, O. B. Drozd, O. N. Ivanova, J. J. Sulima // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2019. - 2, № 2. - С. 138-152. - Бібліогр.: 43 назв. - англ.

Розглянуто проблему забезпечення цілісності програмованих компонентів комп'ютерних систем. Показано основні етапи життєвого циклу програмованих компонентів. Відзначено, що можливість модифікації програмного коду (ПК) відкриває шляхи до зловмисного порушення його цілісності. Традиційні методи контролю цілісності базуються на використанні контрольних хеш-сум. Однак недолік традиційних методів полягає в тому, що вони не надають можливості приховати факт виконання контролю цілісності. Цей факт є відкритим. Навіть за умов додаткового шифрування контрольної хеш-суми її наявність свідчить про те, що проводиться контроль цілісності. Виділено клас методів, у межах яких контрольна хеш-сума вбудовується в ПК у вигляді цифрового водяного знаку (ЦВЗ). Цей клас методів розглянуто щодо контролю цілісності ПК мікросхем FPGA (Field Programmable Gate Array). Для вбудовування використовуються особливості LUT-орієнтованої архітектури FPGA. Вбудовування контрольного ЦВЗ виконується за рахунок застосування еквівалентних перетворень ПК на множині блоків LUT, що входять до складу FPGA. Особливістю вбудовування ЦВЗ є те, що таке вбудовування не змінює розмір ПК і не модифікує функціонування мікросхеми FPGA. В результаті вбудовування явно виділити контрольну хеш-суму в ПК стає неможливим. Витягання ЦВЗ, який включає до свого складу хеш-суму є можливим тільки за наявності спеціального стеганографічного ключа (що задає правила розміщення водяного знака в просторі ПК FPGA). Запропоновано композиційний метод вбудовування контрольного ЦВЗ у ПК FPGA. Метод поєднує властивості методів, що забезпечують відновлення первісного стану ПК, і методів, які здійснюють вбудовування на основі синдромного декодування. Запропонований метод поєднує корисні властивості зазначених двох класів методів і спрямований на зменшення кількості еквівалентних перетворень, що застосовуються до ПК у ході вбудовування ЦВЗ. Наведено опис і результати експериментального дослідження запропонованого методу. Показано переваги запропонованого методу в порівнянні з базовими методами, вбудовування ЦВЗ у ПК FPGA.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського