РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752075<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Martynyuk O. N. 
Behavioral verification оf Internet of Things systems by Petri nets = Поведінкова верифікація систем Інтернету речей на основі мереж Петрі / O. N. Martynyuk, O. V. Drozd, S. A. Nesterenko, Ahmesh Tamem // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2019. - 2, № 4. - С. 295-303. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Швидкий розвиток, впровадження в усі сфери діяльності людини та зростання відповідальності виконуваних функцій систем Інтернет речей посилюють та ускладнюють вимоги до достовірності їх проектних рішень на етапах розробки та працездатності в ході експлуатації реалізацій. Відомі методи верифікації проектів і реалізацій спираються на засоби системного, структурного, функціонального, конструкторсько-технологічного аналізу та синтезу систем Інтернет речей. Однак їхній ресурс не применшує доцільність розвитку формальних моделей і методів верифікації, зокрема, їх комплексування на ранніх системно-функціональних етапах, де неминуче і істотно "ручне" проектування. Наведено елементи комплексної поведінкової верифікації проектів системно-функціонального рівня (СФР) для систем Інтернет речей, які подаються за допомогою вхідних UML-діаграм і проектованих мереж Петрі (МП). Верифікація включає на першому етапі "ручний" етап системного аналізу коректності сутностей і відносин вхідних UML-діаграм і простих МП, що виконується як їх покриття при активізації в візуальному моделюванні. Для цього етапу наведено загальні оцінки витрат на перепроектування в разі появи помилок. На другому етапі в верифікації СФР виконується автоматизований аналіз коректності більш складних МП, що відповідають реальним об'єктам, у середовищі CPN Tools із моделюванням їх поведінки та побудовою графа досяжних станів (розміток). В цьому випадку результат надає можливість динаміку роботи МП, оцінити наявність тупиків, висячих вершин, нескінченних циклів, властивості безпеки та жвавості та за необхідності виконати перепроектування. Спільне комплексне застосування системної "ручний" і функціональної автоматизованої верифікації для вхідних UML-моделей і проектованих моделей МП надає можливість скоротити час проектування систем Інтернет речей за рахунок виключення або своєчасного усунення проектних помилок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.21 + З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського