РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bukaros A. Yu. 
Algorithm for estimation of ship refrigeration unit energy efficiency using full order observers = Алгоритм оцінки енергетичної ефективності суднової холодильної установки за допомогою спостерігачів стану повного порядку / A. Yu. Bukaros, V. M. Bukaros, O. A. Onishchenko, V. V. Sergeiev // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2020. - 3, № 1. - С. 418-430. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Розглянуто побудову алгоритму оцінки енергетичної ефективності суднової холодильної установки (СХУ) з використанням мінімально необхідної кількості датчиків. Визначено, що існуючі методи діагностики та контролю технічного стану СХУ є недосконалими через наявність великої кількості датчиків і необхідність припиняти роботу установки. Обгрунтовано вибір холодильного коефіцієнта (ХК) як показника енергетичної ефективності. Запропоновано методику, яка надає можливість визначати ХК у реальному часі без необхідності зупинки роботи СХУ та встановлення датчиків тиску. Для цього методика передбачає обчислення питомої холодопродуктивності та роботи стискування компресора, механічної потужності на валу та масової витрати холодильного агента. Розглянуто алгоритм визначення холодопродуктивності та роботи стискування з застосуванням лише чотирьох датчиків температури. Даний алгоритм передбачає визначення ентальпій у характерних точках холодильного циклу з використанням рівнянь стану холодильного агента. Запропоновано методику оцінки механічної потужності на валу компресора за допомогою адаптивних спостерігачів стану повного порядку. Обгрунтовано рішення як вимірювану величину використати електромагнітний момент приводного електродвигуна компресора. Синтезований спостерігач стану з застосуванням модального методу на базі лінеаризованої моделі електродвигуна. Запропоновано вираз для обчислення середньогеометричного кореня та елементів матриці спостерігача. Отримана структура спостерігача надає можливість будувати його на базі повної математичної моделі електродвигуна та здійснювати оцінку не тільки частоти обертання, а й моменту навантаження на валу компресора. В середовищі Matlab/Simulink побудовано імітаційну модель спостерігача стану електродвигуна компресора. Отримані результати моделювання підтверджують працездатність запропонованої методики. Розглянуто алгоритм визначення електромеханічних параметрів компресора за заданий проміжок часу з використанням трьох датчиків напруги та струму. Побудовано загальний алгоритм оцінки енергетичної ефективності, який може бути основою для створення системи діагностики та контролю технічного стану СХУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського