РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752088<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolesnikov O. Ye. 
Elaboration of theoretical foundations for the creation of the educational environment of the educational institution = Розробка теоретичних засад створення освітнього середовища навчального закладу / O. Ye. Kolesnikov, A. O. Biloshchytskyi, A. R. Faizullin // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2020. - 3, № 2. - С. 32-43. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Інформатизація суспільства, зростання соціальної ролі особистості та інтелектуальності її праці в умовах швидких трансформацій техніки та технологій потребують постійного розвитку та модернізації освітнього середовища для формування та підтримки актуальної професійної освіти впродовж всього життя для кожної людини. Знання та інформація в інформаційному суспільстві стають головним інтелектуальним ресурсом, втім як об'єм і темпи накопичення знань безперервно та різко зростають. Розглянуто проблему створення освітнього середовища навчального закладу та його вплив на якість і ефективність освіти. Освітнє середовище визначено як сукупність умов, що впливають на розвиток і формування здібностей, потреб, інтересів, свідомості особистості в загальному об'єктному просторі. Сучасна комп'ютеризація освіти базується переважно на інформаційному підході, залишаючись за суттю на "ручному" управлінні навчанням, що не надає можливість повною мірою індивідуалізувати цей процес. На зміну традиційним цілям навчання у вигляді сформованих знань, умінь і навичок, приходить компетентнісний підхід (competency approach), центральним поняттям якого є компетенція. Наведено класифікацію дидактичних систем навчання в координатах параметрів: спрямованість процесу навчання (розсіяний - спрямований), управління процесом (ручне - автоматичне), характер управління (розімкнений - замкнений), що є основою для цілеспрямованого проектування інформаційних систем навчання з заданими характеристиками за рівнем набуття компетенцій. На базі схеми навчання Л. А. Растригіна розроблено модель комунікації носія знань і тих, хто навчається, в системі комп'ютерного навчання, яка містить параметри рівня засвоєння знань і характеристики учня з прив'язкою до тривалості вивчення дисципліни, що надає можливість розробляти й оцінювати індивідуальну траєкторію навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253 + Ч481.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського