РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752402<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Камінський О. В. 
Ультразвукове дослідження прищитоподібних залоз. Методологія, клінічна оцінка / О. В. Камінський // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2020. - 16, № 5. - С. 396-407. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Новим аспектом впливу іонізуючої радіації на організм людини є ураження прищитоподібних залоз в поєднанні з дисбалансом у системі вітаміну-гормона D, а також подальший розвиток вторинного гіперпаратиреозу у віддалені терміни опромінення (понад 20 - 30 років). Мета роботи - дослідити стан прищитоподібних залоз в осіб, які зазнали опромінення внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС), розробити методологію клінічної оцінки ультразвукового дослідження (УЗД) цих залоз з урахуванням клінічних особливостей. Оригінальне проспективне та ретроспективне дослідження є результатом клінічного спостереження стану прищитоподібних залоз понад 6000 пацієнтів протягом шести років, опромінених внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Через 27 - 32 роки після опромінення нами виявлена висока частота гіперплазій прищитоподібних залоз в осіб, опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС, перш за все в евакуйованих з 30-кілометрової зони відчуження та мешканців радіоактивно забруднених територій. Не встановлено прямої залежності між структурними змінами прищитоподібних залоз та їх функціональним станом. Нормальні незмінені прищитоподібні залози не візуалізуються при проведенні УЗД, хоча є наявними у пацієнтів, за умов відсутності напруження у системі кальцій-фосфорного обміну та вітаміну-гормона D, за структурою та ехогенністю повністю співпадають з тканиною щитоподібної залози. Висновки: при будь-якому виявленні прищитоподібних залоз необхідно оцінювати їх як зміну та гіперплазію, незалежно від розміру/об'єму, ступеня зміни ехогенності або однорідності/неоднорідності з обов'язковим подальшим визначенням гормонально-метаболічних показників (паратгормон, кальцій загальний/кальцій іонізований, 25(OH)D) та клінічною оцінкою отриманих даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-433.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського