РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черній В. І. 
Застосування багатокомпонентного гіперосмолярного первинного об'єму заповнення оксигенатора при операціях на серці в умовах штучного кровообігу / В. І. Черній, Л. О. Собанська // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 5. - С. 114-122. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Штучний кровообіг (ШК) справляє істотний вплив на організм пацієнтів. Першим потенційним фактором, здатним негативно впливати на функції органів і тканин під час перфузії, є первинний об'єм заповнення (ПОЗ) оксигенатора. Навіть при сучасному розвитку перфузіологічного забезпечення немає єдиного протоколу щодо того, які розчини і в якому співвідношенні необхідно використовувати в програмі первинного заповнення оксигенатора. Тому питання пошуку розчинів для заповнення контура оксигенатора дуже важливе для уникнення факторів, що спричиняють ускладнення після ШК. На базі хірургічного центру ДНУ "Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини" ДУС був застосований багатокомпонентний гіперосмолярний ПОЗ у 90 пацієнтів під час кардіохірургічних операцій в умовах штучного кровообігу. Чоловіків було 69 (76,6 %), жінок - 21 (23,4 %), вік пацієнтів - від 37 до 81 року, у середньому 65,0 +- 2,5 року. Вага пацієнтів - від 55 до 115 кг, у середньому 86,40 +- 5,85 кг. За функціональним класом (ФК) за NYHA пацієнти розподілилися таким чином: II ФК - 79 (87,7 %), III ФК - 11 (12,3 %). У 73 пацієнтів операції виконані на фібриляції шлуночків (група 1), у 17 пацієнтів операції виконані з використанням кардіоплегічного розчину кустодіол (група 2). При виборі розчинів для ПОЗ оксигенатора використовували комплексний підхід. Базовим розчином був препарат волютенз, основою якого є 4 % модифікований желатин, іншими гіперосмолярними розчинами первинного об'єму заповнення оксигенатора були реосорбілакт і маніт 15 %, для корекції порушень кислотно-лужного балансу застосовували розчин сода-буфер 4,2 %. Для внутрішньовенної інфузії під час операції використовували Рінгера малат ізотонічний, який як носій резервної лужності містить ацетат і малат. Сумарний об'єм розчинів у перфузаті становив 1600 - 1200 мл. Сумарна осмолярність розчинів у перфузаті - 817,4 мосмоль у 1600 мл, що становило 510,9 мосмоль/л. Висновки: використання багатокомпонентного гіперосмолярного ПОЗ, спрямоване на запобігання набряку тканин з початком ШК, синдрому капілярного витоку, сприяє більш фізіологічній корекції електролітів і кислотно-лужного стану, дозволяє знизити обсяг волемічного навантаження в періопераційному періоді на тлі стабільних показників центральної гемодинаміки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345.1 + Р410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського