РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752466<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузнєцов В. Д. 
Вплив способу введення нанопорошка діоксиду кремнію у зварювальну ванну на зносостійкість та структуру низьколегованого натопленого металу / В. Д. Кузнєцов, Д. В. Степанов, В. В. Перемітько, О. Л. Косинська, А. І. Панфілов, І. В. Коломоєць // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 8. - С. 1107-1118. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив способу введення під час дугового натоплення нанопорошка SiO2 у зварювальну ванну на зносостійкість та структуру низьколегованого натопленого металу. Діоксид кремнію фіксували попереднім розбризкуванням на поверхню спиртового розчину, нанесенням суміші нанопорошка з флюсами або олівцем з парафіну та SiO2. Натоплення металу проводили на зразки зі сталі 09Г2С дротами Нп-30ХГСА під флюсом АН-60 та Св-08Г2С під флюсом АН-348А. Для коректності порівняння режим натоплення зберігали незмінним. Випробування на зносостійкість проводили за умов тертя металу по металу за схемою вал-колодка. Величину зношування, одержану в результаті випробування, визначали зважуванням або вимірюванням зразків до та після процесу стирання. Виявлено залежність характеру змін у натопленому металі від способу внесення додаткових матеріалів. Найпомітніше підвищення твердості у випадку введення нанооксиду у суміші з флюсом АН-60 за спрей-технологією та застосування дроту Нп-30ХГСА. Максимальну зносостійкість мають зразки, натоплені тим самим дротом у разі внесення до зварювальної ванни нанопорошка, закріпленого парафіном. Ефективність схем введення залежить від системи легування електродного матеріалу: під час натоплення дротом Св-08Г2С одночасного зростання твердості та зносостійкості не спостерігалося. Введення нанооксиду кремнію у суміші з флюсом призводить до формування дрібнодисперсної структури ферито-карбідного складу. Фіксовано комбінацію фериту різної морфології: полігональний ферит на межах зерен, від якого росте відманштетний ферит, та різноспрямовані пластини голчастого фериту. Від внесення нанопорошка діоксиду кремнію у суміші з парафіном збільшується кількість цементитних виділень. З'ясовано, що зростання твердості пропорційне подрібненню феритно-карбідної складової структури, а підвищення зносостійкості - кількості цементитних виділень.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського