РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Посилкіна О. В. 
Актуальність упровадження логістичного підходу до управління інноваційною діяльністю при розробці та реєстрації лікарських засобів для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) / О. В. Посилкіна, О. В. Літвінова, А. Г. Лісна // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2020. - 6, № 3. - С. 8-17. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз й узагальнення існуючих наукових підходів і механізмів щодо управління інноваційною діяльністю при розробці та реєстрації лікарських засобів (ЛЗ) для лікування коронавірусної хвороби (КВХ) (COVID-19) на основі впровадження логістичного підходу та створення інтегрованої логістичної інноваційно-інформаційної системи. Використано матеріали баз даних у мережі Інтернет: PubMed, Адміністрації з контролю за ліками та харчовими продуктами (Food and Drug Administration), Європейського агентства ЛЗ (European Medicines Agency). Використано ретроспективний, логічний, графічний методи дослідження, контент-аналіз. Із метою вирішення існуючої у світі терапевтичної кризи використовуються дві стратегії: перепрофілювання існуючих ЛЗ (фавіпіравір, тоцилізумаб та ін.) і розробка кандидатів у препарати з прямим таргетним механізмом дії на COVID-19 (ремдесивір, вакцини та ін.). Традиційні підходи до інноваційного процесу діяльності як закритого, орієнтованого на внутрішнє середовище інноваційної системи, стають неефективними. З цією метою перспективно застосовувати логістичний підхід до управління інноваційною діяльністю при розробці та реєстрації ЛЗ для лікування КВХ (COVID-19). За умов відкритості інноваційних процесів конкурентну перевагу отримують ті організації та країни, які можуть швидко реалізувати інноваційну ідею. Необхідно управляти інноваційними процесами так, щоб при потраплянні на перший етап інноваційної ідеї відбувалася наскрізна трансформація цієї ідеї в кінцевий продукт із мінімально можливими термінами. Логістизація інноваційної діяльності передбачає постійне вдосконалення та оптимізацію існуючих процесів, надає можливість організувати інноваційні процеси як наскрізний інтегрований потік, знизити час і витрати на реалізацію інноваційних проєктів, отримати переваги за рахунок оптимізації інноваційно-інформаційних, матеріальних та інших потоків. Результатом логістизації інноваційної діяльності у фармації буде: створення повного циклу - від проведення наукових досліджень у наукових установах, університетах, фармацевтичних компаніях до освоєння виробництва інноваційних ЛЗ; оптимізація використання ресурсів, пов'язаних із реалізацією інноваційних проєктів, а також зменшення тривалості реалізації цих проєктів; створення сучасної інноваційної інфраструктури в галузі; більш широке залучення інвестицій у R & D із позабюджетних джерел; використання результатів R & D при підготовці фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р514.31 covid-19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського