РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752547<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lozynskyy A. O. 
Optimization of the electromechanical system by formation of a feedback matrix based on state variables = Оптимізація електромеханічної системи шляхом формування матриці зворотних зв'язків за змінними стану / A. O. Lozynskyy, L. I. Demkiv, O. Yu. Lozynskyy, Yu. O. Biletskyi // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2020. - 2, № 2. - С. 18-26. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Задача забезпечення потрібних динамічних показників технічних систем є однією з основних задач теорії автоматичного керування. Синтез таких систем здійснюється на основі тих чи інших критеріїв, які характеризуються якістю керування. На сьогоднішній день найбільш поширеним критерієм функціонування динамічної системи є інтегральний критерій від квадратичної форми, яка включає не тільки координати об'єкта, а і керуючі впливи. Тут слід зауважити, що внесення керуючої складової в інтегральний критерій якості надає змогу в разі його мінімізації отримати керуючі впливи обмеженої амплітуди, що є особливо важливим підчас проектування реальних систем керування електромеханічними об'єктами. Таким чином один із сучасних підходів до створення оптимальних лінійних стаціонарних динамічних систем полягає в: записі рівнянь, які описують такі системи в моделях змінних стану; формуванні критеріїв оптимальності систем у вигляді інтегрального функціонала від квадратичних форм цих змінних і керуючих впливів; мінімізації цих функціоналів шляхом конструювання регуляторів як набору зворотних зв'язків за змінними стану та синтезі коефіцієнтів цих зв'язків. Поставлена задача належить до класу варіаційних задач і в загальному виді вона зводиться до розв'язку рівнянь Ріккаті, диференціального чи алгебричного: диференціального для нестаціонарних систем, коли матриця P, яка входить в це рівняння, залежить від часу та інтегральний критерій якості має межі інтегрування від t1 до t2, або алгебричного, коли маємо стаціонарну систему, зрозуміло, що матриця P не залежить від часу та межі інтегрування критерія якості є від нуля до нескінченності. Саме для багатьох електромеханічних систем (ЕМС) вважається доцільним мінімізувати такий критерій на тривалих інтервалах часу. До таких систем можна зарахувати слідкуючі системи, системи стабілізації, тощо. Отже, виникає задача синтезу оптимальної ЕМС шляхом знаходження керуючих впливів такої системи виходячи з принципів аналітичного конструювання регуляторів, як називається наведена задача в українській літературі, або як у західній літературі - "задачі про лінійний квадратичний регулятор". пр


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-016.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського