РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752549<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moroz V. 
Influence of the numerical method sampling on the digital PID-controller behavior = Вплив числового методу на поведінку цифрового ПІД-регулятора / V. Moroz, A. Vakarchuk // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2020. - 2, № 2. - С. 35-45. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Сучасні цифрові системи керування надають змогу реалізовувати достатньо складні закони регулювання, складність яких обмежується можливостями апаратної частини, наявним програмним забезпеченням і закладеним алгоритмом регулювання. змогу дискретизувати закон керування на підставі неперервного прототипу. Прикладом такого застосування є класичний ПІД-регулятор, який став базою для розробки цифрових аналогів. У такому регуляторі здійснюються дві математичні операції: інтегрування та диференціювання, які в цифровій системі отримують дискретні еквіваленти у вигляді відповідних рекурентних рівнянь. Розглянуто цифровий ПІД-регулятор як цифровий фільтр, що з використанням апарату частотних характеристик надало змогу визначити найбільш "вузьке" його місце - високочастотну область, за яку відповідає саме диференціююча частина регулятора. Це надало змогу зосередити увагу досліджень на практичній реалізації диференціювальної частини цифрового ПІД-регулятора. Показано, що традиційний спосіб виконання недоліків, які роблять його практично непрацездатним, що й проілюстровано відповідними графіками. Для усунення недоліків традиційної операції диференціювання МСР запропоновано 2 варіанти структурних схем реального диференціатора. Перший варіант реального диференціатора пропоновано будувати за структурною схемою з інтегратором у зворотному зв'язку. Другий варіант реального диференціатора запропоновано здійснити за структурною схемою з паралельним з'єднанням пропорційного блока та ланки першого порядку. Для виконання дискретизації запропоновано застосування з умов фізичної реалізації явних числових інтеграторів Адамса від першого до четвертого порядків. Для вказаних структурних схем проведено дослідження як їх частотних характеристик, так і їх поведінки на зашумленому сигналі. Всі дослідження проведено з використанням бібліотеки Control System Toolbox математичного застосунку MATLAB. Показано, що використання запропонованих способів реального диференціювання надає змогу простої та працездатної реалізації цифрових ПІД-регуляторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.6-048.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського