РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752550<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Паранчук Я. С. 
Аналіз динаміки руху електродів дугової сталеплавильної печі за різних законів керування / Я. С. Паранчук, В. Б. Цяпа, Д. Г. Гордус // Electrical Power and Electromech. Systems. - 2020. - 2, № 2. - С. 46-53. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Дугові сталеплавильні печі (ДСП) - це основні електротехнологічні агрегати для виробництва високолегованих і спеціальних сталей і прецизійних сплавів. Ефективність їх роботи визначається досконалістю підсистеми керування електричним режимом (ЕР) і підсистеми регулювання його координат. Вказані підсистеми складають структуру ієрархічної системи керування режимами електросталеплавлення (ЕСП), яка належить до класу складних взаємозв'язаних суттєво нелінійних стохастичних систем з інтенсивними параметричними та координатними збуреннями та пофазно несиметричним навантаженням. Розглянуто питання аналізу показників динаміки руху електродів у процесі відпрацювання детермінованих збурень при реалізації різних моделей синтезу сигналу керування на переміщення електродів. Ця задача є складовою при розв'язанні комплексної проблеми синтезу адаптивного оптимального керування режимами ЕСП за показниками електротехнологічної ефективності ДСП та електромагнітної сумісності її режимів з електромережею. Показники динаміки досліджено за складеною трифазною у миттєвих координатах структурою Simulink-моделлю при варіації законів формування сигнала розузгодження ЕР і параметрів підсистеми регулювання положення електродів. Отримано часові залежності зміни координат ЕР і підсистеми регулювання довжин дуг і виконано їх аналіз. Обгрунтовано вектор варіативних параметрів і моделей законів формування сигналу розузгодження ЕР, який доцільно покласти в основу при проектуванні директивних графіків плавлення сталей на цій ДСП. Проаналізовано отримані оцінки чутливості показників динаміки руху електродів до коефіцієнта підсилення підсистеми регулювання положення електродів і диференційного та напругового законів формування сигналу розузгодження ЕР. Обгрунтовано позитивні властивості напругового закону формування сигналу розузгодження, зокрема, проілюстровано значно вищу його пофазну автономність регулювання координат ЕР у порівнянні з диференційною моделлю, якій властива вища за інших рівних умов коливність реакції системи на дію детермінованих збурень і пофазна взаємозв'язаність процесу регулювання ЕР.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.410.3-51-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського