РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752567<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Skalozubov V. 
Qualification of the pressure compensator system for the management of accidents with complete loss of long power supply from VVER power plant = Кваліфікація системи компенсатора тиску для управління аваріями з повною втратою тривалого електропостачання енергоустановок з ВВЕР / V. Skalozubov, V. Spinov, D. Pirkovskiy, T. Gablaya, R. Rafalskyi // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2019. - Вип. 2. - С. 60-68. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Для розробки ефективних стратегій управління аваріями з повною втратою тривалого електропостачання на ядерних енергоустановках необхідна кваліфікація діючих і перспективних пасивних систем безпеки, які не потребують електропостачання. Одним із підходів вирішення цієї проблеми є кваліфікація системи компенсатора тиску (СКТ) на умови аварій із повною втратою тривалого електропостачання. Наведено оригінальний метод кваліфікації СКТ на умови аварій з повною тривалою втратою електропостачання з урахуванням суттєвої динаміки теплогідравлічних процесів у реакторі. В результаті розрахункового моделювання за розробленим методом кваліфікації СКТ для умов аварії з повною тривалою втратою електропостачання встановлено, що ефективна дія СКТ із підтримки необхідного рівня теплоносія в реакторі здійснюється до 900 с із початку аварійного процесу. На 2000 секунді з моменту початку аварійного процесу тиск у компенсаторі тиску (КТ) збільшується до максимально припустимих значень і відбувається автоматичне відкриття запобіжних клапанів імпульсно-запобіжного пристрою КТ. В межах розробленого методу визначено критерії, умови та наслідки виникнення гідродинамічних ударів (ГДУ) внаслідок переповнення теплоносієм КТ, трансзвукових режимів плинності двофазного потоку в проточній частині запобіжних клапанів КТ і неприпустимо прискореного закриття запобіжних клапанів у разі зниження тиску в паровому обсязі КТ менше максимально допустимих значень. Отримані критерії, умови та наслідки ГДУ в СКТ добре узгоджуються з відомими експериментальними даними. В результаті проведеного розрахункового аналізу встановлено, що в процесі аварії з повною втратою тривалого електропостачання можливе виникнення ГДУ внаслідок переповнення теплоносієм обсягу КТ у разі відкриття запобіжних клапанів і трансзвукових режимів плинності двофазного потоку в проточній частині відкритих запобіжних клапанів. Ефективним заходом запобігання ГДУ у системі компенсатора тиску є збільшення гідродинамічного опору у верхній частині КТ шляхом установки дистанційних решіток. Необхідна кваліфікація альтернативних пасивних систем безпеки, що забезпечують ефективне управління аваріями з повною втратою тривалого електропостачання з 900 с початку аварійного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського