РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752578<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bondarchuk A. 
Analysis of the impact of global climate warming on electric consumption of multiflat houses in the Odessa city = Аналіз впливу глобального потепління клімату на електроспоживання багатоповерхових будинків міста Одеса / A. Bondarchuk, E. Nechiporuk // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2019. - Вип. 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Наведено результати аналізу динаміки глобального потепління клімату на Землі та у межах м. Одеса за попереднє століття й останні роки. Дослідження виконано шляхом моделювання інформації Гідрометцентру за вказані періоди. За кореляційним аналізом первинної інформації встановлено, які з чинників, таких як температура приземних шарів повітря, тривалість денної частини доби, атмосферний тиск, вологість і швидкість повітря, хмарність небосхилу більше всього впливають на динаміку електроспоживання об'єктів міста. Виявлено глибину впливу температурної динаміки довкілля, яка за коефіцієнтом кореляції Пірсона показала найбільш сильний від'ємний зв'язок із електроспоживанням 216-квартирного будинку. Встановлено значне, у порівнянні з попередніми роками, зростання літнього електроспоживання, що пояснюється інтенсивною роботою, як правило, побутових кондиціонерів, холодильних, вентиляторних установок мешканців багатоквартирного будинку (БКБ) через аномальну температуру зовнішнього повітря. Екстраполяцією значень температурної динаміки довкілля прогнозовано ймовірну величину підвищення регіональної температури на кінець 2025 р. Це надало можливість визначити очікувану величину збільшення електроспоживання БКБ через встановлену залежність його від зростання регіональної температури повітря за вказаний період. Обчислення виконано за прикладною програмою в середовищі MathCad на підставі використання параметрів макромоделі річного електроспоживання багатоповерхового житлового будинку. Отримана інформація може використовуватися енергогенерувальними та електропостачальними компаніями для планування своєї нормальної діяльності, яка сприятиме комфортному та безпечному життю для населення міста, уникнення кризових ситуацій, що впливають на надійність електропостачання, усунення наслідків кліматичних аномалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З280.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського