РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752585<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lyalin V. 
Purification of fuel fractions of petroleum products from sulfur compounds = Очистка паливних фракцій нафтопродуктів від сірковмісних органічних сполук / V. Lyalin, Ye. Drevnitskaya // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2019. - Вип. 3. - С. 90-95. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Значний збиток навколишньому середовищу наносить спалювання моторних палив. Необхідність захисту довкілля призвела до різкого посилення вимог до екологічних властивостей автомобільних палив, особливо до вмісту в них сірки. За сучасних умов відбувається постійне зниження якості нафтової сировини, що надходить на переробку. З іншого боку підвищуються екологічні вимоги до якості палив. Все це робить актуальним вирішення проблеми знесірчення товарних нафтопродуктів. Підвищення якості нафтопродуктів є можливим за рахунок видалення з них сірки. Тому знесірчення або десульфуризація - це одна з головних задач виробництва якісних нафтопродуктів. Мета роботи - розробка та дослідження сучасних методів знесірчення нафти та їх порівняльна характеристика. Розглянуто сучасні технології по очищенню моторних палив від сполук сірки: каталітичного гідроочищення та окиснювальні технології. Наведено експериментальні дані по окиснювальному знесірченню нафтопродуктів перекисом водню з каталітичною системою та сумісний метод окисненням киснем за присутності вторинних спиртів з метою одержання палив, що мають вміст сірки менше 10 ppm, що відповідає стандарту ЄВРО-6. В результаті проведених досліджень показано, що ефективність процесу окиснювального знесірчення паливних фракцій залежить від вмісту в них ненасичених сполук. Ступень знесірчення сильно знижується за високого вмісту останніх. У процесі окиснення перекисом водню гідроочищених паливних фракцій із низьким вмістом ненасичених вуглеводнів вдається знесірчувати їх до вмісту сірки 10 ppm і менш. Проте, висока вартість окисника заважає впровадженню цього способу у виробництво. Тому пперше досліджено неописаний у літературі, поєднаний процес окиснення сірчистих сполук у паливах киснем за присутності вторинних спиртів. Показано, що процес окиснення з використанням вторинних спиртів протікає з великою швидкістю та підвищує ступень знесірчення. При цьому процес не вимагає дорогого реагенту - пероксиду водню, що забезпечує високи економічні показники та надає можливість використовувати його як альтернативу методу каталітичної гідрогенізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського