РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752602<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Hlushkova D. 
Increasing of wear resistance of responsible parts of the hydraulic breaker by ion-plasma treatment = Метод підвищення зносостійкості відповідальних деталей гідромолота іонно-плазмової обробки / D. Hlushkova, O. Voronkov, I. Kirichenko, O. Nikonov // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2020. - Вип. 2. - С. 12-18. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Деталі гідромолота піддаються в процесі експлуатації інтенсивному абразивному зносу, що призводить до зменшення тривалості їх роботи. Питання підвищення зносостійкості займає особливе місце при вирішенні проблеми забезпечення необхідного ресурсу цих деталей. Відповідно до літературних даних, а також на підставі аналізу багаторічної практики експлуатації гідромолотів, використовується багато методів об'ємного і поверхневого зміцнення деталей, які не надають істотного ефекту. Тому актуальним стало залучення нових методів поверхневого зміцнення. До таких методів відноситься іонно-плазмове хромування (ІПХ). Як задачі роботи передбачалося проведення докладного аналізу пошкоджених робочих поверхонь деталей гідромолоту; дослідження змін структури та властивостей зміцнених поверхневих ділянок при експлуатації; розробка технологічного процесу зміцнення, який забезпечує підвищення зносостійкості деталей у результаті ІПХ. Досліджено поверхні деталей бойок і піку після поверхневого зміцнення та експлуатації. Отримано дані про характер та інтенсивності зносу по зонам і ділянкам кожної деталі. Високоякісні покриття хрому отримано за температур підкладки не нижче 80 - 100 <^>oC. На підставі експериментальних досліджень встановлено вплив ІПХ на зносостійкість і механічні властивості деталей гідромолота, а також проаналізовано структурні зміни в матеріалі. Після експлуатації поверхня деталі може мати такі дефекти, як задири, тріщини вздовж вісі деталей, втрата маси металу (зменшення товщини покриття), а також місцевий наклеп і деформація металу. ІПХ деталей за запропонованою технологією підвищило їх зносостійкість в 1,75 разу в порівнянні з тими, що не зміцнювали. Технологія ІПХ забезпечує роботу зміцнених деталей без сколів і викрашування. На ділянках пошкодження деталей відзначаються зони структурних перетворень, характерні для явищ вторинного гартування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.3-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського