РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752658<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Britchenko I. 
Optimization of commodity stocks the enterprise by means of HML-FMR clustering = Оптимізація товарних запасів підприємства за допомогою HML-FMR кластеризації / I. Britchenko, M. Bezpartochnyi // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 3. - С. 259-269. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Досліджено процес формування товарних запасів (ТЗ) підприємства і визначено оптимальний обсяг товарних ресурсів для продажу. Здійснено узагальнення авторських підходів до формування та оцінки ТЗ підприємства. Застосовано маркетингово-логістичний підхід з метою розподілу груп товарних ресурсів через ризик невиконання замовлення на поставку товарів підприємства. Для забезпечення ефективного процесу товарного забезпечення підприємств визначено витрати, які пов'язані з формуванням ТЗ. Запропоновано формалізовану схему процесу формування товарного забезпечення та процесу оптимізації ТЗ підприємства. Проведено аналіз структури ТЗ підприємства, визначено обсяг товарообігу, згруповано ТЗ для різних ознак кластеризації. Для здійснення дослідження використано статистичну інформацію про товарні ресурси підприємств, застосовано статистичні методи (групування, аналіз структури, оцінка динамічних рядів), інструменти оцінки ефективності використання ТЗ, HML-FMR кластеризація. Вказано на необхідність застосування XYZ- та ABC-аналізу з метою отримання більш достовірних результатів і прогнозних значень товарного забезпечення підприємства. Застосовано економіко-математичне моделювання та графічно показано відмінність у формуванні товарних ресурсів за різними ознаками HML-FMR-кластеризації. Розрахунки надають можливість підприємству визначати оптимальний обсяг товарних ресурсів відповідно до потреб споживачів та їхнього платоспроможного попиту, планувати фінансові ресурси для формування ТЗ, розвивати асортиментну політику відповідно до попиту на продукцію та її реалізацію. Результати розрахунків обсягу товарного забезпечення підприємства з урахуванням HML-FMR-кластеризації впливають на формування кінцевих фінансових показників діяльності підприємства - доходів і прибутку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського