РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752666<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nepran A. 
"Trade terms" effect on the Ukrainian payment balance state = Вплив "умов торгівлі" на стан платіжного балансу України / A. Nepran, I. Rudenko, A. Kolesnyk, O. Bogoyavlenskiy, T. Kulynych // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 3. - С. 343-350. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто вплив "умов торгівлі" як один з основних чинників, що зумовили втрати доходів України від зовнішньої торгівлі. Розрахунок кількісних оцінок втрат української економіки надає досить наочне уявлення про погіршення "умов торгівлі" та падіння купівельної спроможності експорту, тобто окреслює масштаби втрат української економіки від зовнішньоекономічних відносин. Протягом тривалого періоду часу, починаючи з початку 2010-х років, на світовому ринку мала місце тенденція випереджального зростання цін на готову продукцію, імпортовану Україною, у порівнянні з цінами на більшість товарів, які вона експортує. Так, річний середньозважений приріст цін на експортні товари за 2015 - 2019 рр. становив 2,7 %, тоді як на аналогічні товари - 11,0 %. Нестійка кон'юнктура у країнах - торговельних партнерах зумовила значне зниження експортних цін, що здійснило несприятливий вплив на динаміку експорту. У результаті "умови торгівлі" за ті роки різко погіршилися. Встановлено суми втрат економіки від цінового фактору за 2015 - 2019 рр. у цілому в економіці, що становили від 74,7 до 202,6 % від величини балансу товарів. Випереджаюче зростання імпортних цін, що відображає погіршення умов зовнішньої торгівлі, створює можливість більше експортувати для оплати такого самого обсягу імпорту. Несприятливі для України наслідки участі в міжнародному поділі праці та міжнародному обміні, що виявляються у відносному падінні цін на сировинні товари, в погіршенні "умов торгівлі". Особливо істотні фінансові втрати резидентів при торгівлі основних експортних товарів - зернових культур і продукції металургії. Форсований розвиток експорту та відповідне зростання експортної квоти перш за все пов'язані з потребою компенсувати збільшення платежів за імпорт паливно-енергетичних і споживчих товарів. Обгрунтовано необхідність скорочення державної фінансової підтримки традиційних галузей, які втратили порівняльну перевагу, на галузі перспективні, що забезпечують можливість підвищення конкурентоспроможності національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського