РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pinchevska O. 
Designing a new wood-composite material made from logging waste / O. Pinchevska, Yu. Lakyda, O. Baranova, M. Biletskyi, V. Holovach, R. Oliinyk, A. Yeroshenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 4/1. - С. 91-97. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Проведеними дослідженнями доведено можливості використовування лісосічних відходів для виготовлення деревино-композиційного матеріалу (ДКМ). Сировиною для його виробництва є деревне плетиво, яке виготовляють шляхом роздавлювання гілок. Експериментальні дослідження фізичних, механічних і технологічних властивостей ДКМ із гілок тополі надали можливість визначити його раціональну структуру та вид в'яжучого. Встановлено, що для забезпечення пласкої форми матеріалу він повинен бути сформований із трьох взаємно перпендикулярних шарів. Як в'яжуюче доцільно використовувати карбамідоформальдегідну смолу для плит, які не несуть ударних і статичних навантажень і використовуються в середині приміщень. У разі призначення матеріалу для використання за умов із підвищеними навантаженнями та у місцях із підвищеною вологістю, слід використовувати фенолформальдегідну смолу. Визначено параметри раціонального режиму пресування: температура T = 180 <^>oc; тиск P = 8 МПа; час витримки <$E tau~=~7> хв., за яких можна досягнути мінімального деформування плит після пресування. Доведено, що за цих режимних параметрів час витримки для досягнення формостабілізації нового ДКМ є також мінімальним і становить 7 діб. Визначено, що новий ДКМ володіє схожими фізичними та механічними властивостями з плитами OSB. Це надає можливість стверджувати про відповідність запропонованого матеріалу на основі лісосічних відходів як деревного компоненту вимогам, що висуваються до плит OSB і бути їх альтернативою. Отже, є підстави стверджувати про можливість спрямованого використання гілок для виготовлення ДКМ, що сприятиме покращанню екологічного стану довкілля та використанню лісосічних відходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського