РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752695<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stefanyshyn D. 
Application of a logical-probabilistic method of failure and fault trees for predicting emergency situations at pressure hydraulic facilities (the case of Kakhovka hydroelectric complex) / D. Stefanyshyn, D. Benatov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 4/2. - С. 55-69. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Розглянуто задачу прогнозування аварійних ситуацій на гідроспорудах гідровузла, що формують його напірний фронт, на підставіві застосування логіко-ймовірнісного підходу. Актуальність проведених досліджень та їх практична значимість обумовлюється нагальними потребами оцінки відповідності безпеки гідроспоруд положенням міжнародних стандартів безпеки та чинним нормам національного законодавства. Так, у звітах з оцінки впливу гідроспоруд на довкілля мають бути представлені результати оцінювання додаткового ризику виникнення аварійних ситуацій на гідровузлі. Вказане оцінювання, своєю чергою, потребує аналізу ймовірностей виникнення аварій на гідровузлі до та після нового будівництва. У запропонованому досліджені, на прикладі Каховського гідровузла (Україна), встановлено системний характер можливих причин виникнення аварій на напірних гідроспорудах у складі гідровузлів. Аварія на гідровузлі розглядається як складна природно-техногенна подія, що пов'язана з різними природними та техногенними факторами. Оцінювання повної (узагальненої) ймовірності аварії на гідровузлі здійснюють логіко-ймовірнісним методом дерев відмов і несправностей, що базується на дедуктивному підході. Розраховано верхні граничні оцінки ймовірностей виникнення цих подій на окремих гідроспорудах гідровузла та узагальнену оцінку ймовірності аварії на гідровузлі в цілому. Встановлено, що ймовірність аварії залежно від гідроспоруди гідровузла може змінюватися. У випадку Каховського гідровузла вона змінюється в межах від 2,1 x 10<^>-6 рік<^>-1, на русловій земляній греблі, до 5,6 x 10<^>-6 рік<^>-1, на водозливній греблі. Повна ймовірність аварії на гідровузлі складає 2,35 x 10<^>-5, аварійних подій на рік. Втім, вказані оцінки не перевищують допустимого значення 5 x 10<^>-5 рік<^>-1, що регламентовані для гідроспоруд відповідного класу відповідальності за наслідками. Таким чином зроблено висновок, що поточну надійність і безпеку гідроспоруд Каховського гідровузла можна визнати як достатню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н77-082.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського