РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752752<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dushkin S. 
Applying a modified aluminum sulfate solution in the processes of drinking water preparation / S. Dushkin, T. Shevchenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 4/10. - С. 26-36. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Наведено дослідження щодо застосування модифікованого магнітним полем та електрокоагуляцією розчину сульфату алюмінію (РСА) в процесах підготовки питної води. Модифікація розчину коагулянту надає можливість інтенсифікувати процеси очищення води, скоротити витрату реагенту на 25 - 30 %. Встановлено, що за дозі модифікованого РСА 28 - 30 мг/дм<^>3 підвищується ефективність видалення завислих речовин і забарвленості на 35 - 40 %. Доза звичайного розчину реагенту була 40 мг/дм<^>3 при досягненні тих же параметрів очищення. Модифікація РСА магнітним полем та електрокоагуляцією збільшує гідравлічну крупність коагульованої суспензії. Досліджено зміну гідравлічної крупності суспензії в різні періоди року. У зимовий період при обробці води модифікованим РСА зменшується вміст суспензії з гідравлічною крупністю 0,1 мм/с і менше з 89 % до 22 %. При цьому вміст завислих речовин при відстоюванні зменшується з 8,5 - 12,5 до 5,6 - 8,3 мг/дм<^>3. Навесні при використанні модифікованого розчину коагулянту вміст суспензії 0,1 мм/с і менше зменшився з 55 до 15 %. Влітку збільшується вміст суспензії з розміром 0,3 - 0,5 мм/с із 58 % (звичайний розчин реагенту) до 66 % (модифікований розчин реагенту). Це свідчить про інтенсифікацію коагуляції домішок і прояснення води. Дослідні дані свідчать про збільшення ефективності знебарвлення природних маломутних забарвлених вод до 63,3 - 63,9 % для модифікованого розчину реагенту при 45,5 % для звичайного розчину реагенту. Встановлено зміну бактеріологічних показників: ефективність зниження мікробного числа зростає з 11,6 - 18,7 до 18,6 - 25,1 %. За показником coli-index ефективність очищення зростає з 16,6 - 23,1 до 23,0 - 29,5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського