РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752754<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kalafat K. 
Comparison of fire resistance of polymers in intumescent coatings for steel structures / K. Kalafat, N. Taran, V. Plavan, V. Bessarabov, G. Zagoriy, L. Vakhitova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 4/10. - С. 45-54. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Досліджено термодеструкцію вогнезахисного інтумесцентного покриття складу поліфосфат амонію (АРР)/меламін (МА)/пентаеритрит (РЕ)/оксид титану (TiO2)/полімер, що може бути застосоване для вогнезахисту сталевих конструкцій. Визначено вплив полімерів різної природи - етиленвінілацетату (EVA), вінілацетатверсатату (VAVV), стирол акрилатів і вінілтолуолакрилату на процеси формування коксового шару та вогнезахисну ефективність відповідних покриттів. Методами ІЧ-спектроскопії досліджено хімічні перетворення полімерів EVA та стиролакрилатів в інтумесцентній системі АРР/МА/РЕ/TiO2 в інтервалі температур 200 - 800 <^>oC. Встановлено, що процеси термодеструкції вінілацетатного полімеру більш гармонізовані з хімічними реакціями компонентів інтумесцентної системи, ніж аналогічні процеси для акрилатних ароматичних полімерів. Досліджено термоокиснювальну деструкцію інтумесцентних композицій за температур 200 - 800 <^>oC. Показано, що основні хімічні процеси з полімерами EVA та VAVV починаються після 300 <^>oC та перебігають в інтервалі температур 350 - 600 <^>oC. Встановлено, що помітна деградація вуглець-фосфорного каркасу інтумесцентних композицій зі стиролакрилатними полімерами починається за 450 <^>oC, що майже на 150 <^>oC нижче температури деструкції композицій, що містять вінілацетатні зв'язуючі. Проведені вогневі дослідження демонструють, що інтумесцентні композиції з застосуванням акрилатних ароматичних полімерів є більш ефективними за малої товщини покриття в забезпеченні межі вогнестійкості 30 хв. А для забезпечення більш високих значень вогнестійкості слід використовувати інтумесцентні покриття, що містять як полімерну складову співполімери вінілацетату. Дослідження впливу полімерів інтумесцентних покриттів на межу вогнестійкості сталевих конструкцій має наукове та практичне значення при розробці диференційованих засобів вогнезахисту, орієнтованих на заданий клас вогнестійкості. Розглянуті вогнезахисні інтумесцентні композиції можуть бути використані як основи рецептур матеріалів для вогнезахисту будівельних конструкцій в умовах стандартної пожежі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.66-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського