РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752756<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Biletska Ya. 
Substantiating the use of sprouted beans flour in the production of sour milk products based on goat milk / Ya. Biletska, V. Babenko, A. Krivtsova, R. Plotnikova, O. Skyrda, T. Ryzhkova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 4/11. - С. 6-13. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Проведено дослідження щодо обгрунтування використання борошна пророщених бобових збагачених на йод і селен під час виробництва кисломолочного продукту (КМП). Актуальність проведених досліджень зумовлена нестачею кисломолочних виробів для осіб, які страждають на ендокринні порушення, незаповненість ринку яких сягає близько 23 % від загального виробництва продукції. В результаті дослідження вставлено, що молоко кіз можна розглядати як основу для створення КМП для спеціального дієтичного споживання. Молоко кіз містить у своєму складі низький вміст <$E alpha>s1- <$E alpha>s2- і високий вміст <$E beta>-казеїнових фракцій білків у порівнянні з молоком корів. Встановлено, що раціонально використовувати штампи культур мікроорганізмів Lactobacillus acidophilus і Bifidobacterium lactis у співвідношенні 2:1 при концентрації борошна пророщених бобових у кількості 2 % до маси продукту. Зразки мають чистий, кисломолочний запах, кисломолочний смак, щільний згусток, і на 25,8 % більше клітин біфідобактерій у порівнянні з контрольним зразком. Отримано залежності зміни активної кислотності, ефективної в'язкості від використання різних концентрацій борошна пророщених бобових під час виробництва КМП. Встановлено, що активна кислотність у зразках із використанням 1,5; 2 і 2,5 % складалє - 4,68; 4,60 і 4,58 рН одиниць, (відповідно), що на 0,04; 0,12 і 0,14 рН одиниць менше ніж у контрольному зразку. Використання борошна з пророщених бобових у кількості 1,5 - 2,5 % зменшує площу петлі гистерезиса, що свідчить про більше виражені тиксотропні властивості структури КМП у порівнянні з контролем. Отримані закономірності є науковим підгруням для розроблення рецептури КМП для спеціального дієтичного призначення зі збереженням звичних для споживача органолептичних прокатників якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л955-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського