РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косаковський А. Л. 
Особливості ураження ЛОР-органів у дітей з синдромом Дауна / А. Л. Косаковський, Ю. В. Гавриленко, М. А. Кияниця // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 5. - С. 15-18. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - виявити актуальність і поширеність захворювань ЛОР-органів у дітей із синдромом Дауна (СД) в Україні за даними опитування батьків, проаналізувати освітньо-просвітницьку роботу серед лікарів первинної ланки. Протягом 2019 р. методом анкетування було опрацьовано дані від 137 респондентів, що є батьками дітей із СД. Вік дітей учасників варіювався від 3 міс до 18 років. Плановий медичний огляд у ЛОР-лікаря має можливість проводити 81 % сімей із дітьми із СД. Оцінку слуху серед опитаних проводили 72,3 %, із них щорічно перевірку слуху проводить 19 %. У 27,7 % дітей із СД відсутня можливість проведення перевірки слуху. Значній частині (81 %) батьків дітей із СД не пропонували проводити оцінку слуху дитині. Гострий середній отит фіксується частіше у віці від 1 до 5 років. Оперативне лікування з приводу середнього отиту проводили у 7,2 % пацієнтів (тимпанопункція/парацентез - у 5,1 %; більше 2 разів проводили у 0,7 %; шунтування порожнини середнього вуха - у 1,5 %). У 40,9 % дітей із СД відмічались гострі бактеріальні риносинусити, з них у 82,1 % було зафіксовано більше 3 епізодів гострих риносинуситів протягом життя. Алергія зафіксована у 34,3 %. Обструктивне апное під час сну відмічає 26,3 %. 70,8 % батьків спостерігають у дитини важке дихання, хропіння. Щодо оперативних втручань: аденотомію проведено у 20,5 %, із них у 1,5 % дітей проводили більше 1 разу. У 30 % серед опитаних планується аденотомія. Тонзилектомію проведено у 1,5 %, а заплановано на ближчий час у 0,7 %. Встановлено, що висока різноманітність і частота ЛОР-патологій, зафіксованих у дітей із СД, доводить необхідність ранньої діагностики ЛОР-патології та потребу в освітньо-просвітницькій роботі серед лікарів первинної ланки. Також вкрай важливою бачиться розробка методів попереднього інформування батьків дітей із СД. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом зазначеної у роботі установи. На проведення досліджень було отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автори заявляють про відсутність будь-якого конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.68 + Р733.645.095

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського