РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косаківська І. А. 
Хірургічне лікування хронічного тонзиліту / І. А. Косаківська // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 121-124. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Використання діатермії або кобляції як для розсічення тканин, так і для гемостазу знижують первинну кровотечу, але підвищують ризик вторинної кровотечі у порівнянні з традиційною тонзилектомією. Мета дослідження - підвищення ефективності хірургічного лікування дітей з хронічним тонзилітом (ХТ). Під спостереженням у клініці перебувало 75 дітей з ХТ у віці від 6 до 17 років. В основну групу було включено 52 дитини, у групу порівняння - 23. Під час тонзилектомії в основній групі використовували біполярні інструменти та режим роботи генератора високочастотного струму "зварювання ручне" ("перекриття") з частотою струму 66 кГц або 440 кГц. Під час тонзилектомії з використанням високочастотного струму інтраопераційна крововтрата становила <$E6,0~symbol С~0,440> мл, а під час тонзилектомії за традиційною методикою інтраопераційну крововтрату фіксували на рівні <$E32,48~symbol С~1,781> мл (p << 0,001), тобто крововтрата у разі використання високочастотного струму була меншою у 5,4 разу. Час проведення тонзилектомії скоротився у 2,1 разу. Прояви місцевої реакції тканин після тонзилектомії із застосуванням і без використання електротермоадгезії суттєво не відрізняються. Заключення: використання високочастотного біполярного зварювання біологічних тканин із застосуванням розроблених біполярних електроінструментів під час проведення тонзилектомії значно підвищує якість операцій, а саме - крововтрата під час тонзилектомії зменшується у 5,3 разу (p << 0,001), тривалість хірургічного втручання скорочується у 2,1 разу, вторинна кровотеча у пацієнтів, у яких використовували запропоновану методику, відсутня. Прояви місцевої реакції тканин після тонзилектомії із застосуванням і без використання електротермоадгезії суттєво не відрізняються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.685.265.401.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського