РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зеленецький І. Б. 
Роль артроскопії в діагностиці та лікуванні капсульно-зв'язкових та внутрішньосуглобових уражень колінного суглоба у дітей / І. Б. Зеленецький, С. Б. Довгань, О. М. Хвисюк, Ю. І. Вольвач, П. І. Снісаренко, Р. І. Зеленецький // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 133-136. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вироблення оптимальної тактики лікування під час проведення артроскопічної верифікації внутрішньосуглобових уражень колінного суглоба (ВСУКС) у дітей. Ретроспективно проаналізовано результати передопераційного обстеження й артроскопічного лікування 105 пацієнтів із ВСУКС, які перебували на лікуванні в дитячому ортопедичному і травматологічному відділеннях протягом останніх трьох років. Середній вік пацієнтів становив 15,5 року (від 10 до 17 років), хлопчиків було 69 (61,7 %), дівчаток - 35 (34,3 %). Рентгенографію було виконано всім пацієнтам, УЗД проведено 81 дитині, МРТ - 67 хворим, КТ - 14 пацієнтам. Після проведеної артроскопії виявлено: пошкодження передньої хрестоподібної зв'язки у 19 (18 %) пацієнтів; пошкодження менісків у 26 (25 %) дітей; нестабільність надколінка у 19 (18 %) пацієнтів; гіпертрофія жирового тіла і синдром медіопателярної складки у 17 (16 %) хворих; вільне кістково-хрящове тіло у 15 (14 %) дітей; розтинаючий остеохондрит у 6 (6 %) пацієнтів; остеохондральні пошкодження хряща у 3 (3 %) хворих. За розриву меніску, який був близький до вільного краю, було виконано крайову резекцію. Якщо це радіальний розрив або невеликий розрив у червоній зоні, то накладення шва надає більше шансів на зрощення меніска. У випадку повного розриву передньої хрестоподібної зв'язки у 9 хворих її було відновлено повністю. У 7 випадках було виконано пластику передньої хрестоподібної зв'язки, у 2 випадках - рефіксацію кісткового фрагмента зі зв'язкою до великогомілкової кістки. Пластику передньої хрестоподібної зв'язки проводили аутотрансплантатами STG з фіксацією інтерферентними біодеградуючими гвинтами. У разі нестабільності надколінка з рецедивуючими його вивихами 3 пацієнтам було зроблено пластику з використанням сухожиль STG, 10 пацієнтам з первинним вивихом надколінка було проведено латеральний реліз і шов по Ямомото, 6 пацієнтам з клінікою нестабільності надколінка і підвивихами його по Kohn <$Esymbol Г~2> ст. проводили тільки латеральний реліз. В інших випадках проводили артросконічне видалення вільних фрагментів та утворень. У післяопераційний період у всіх хворих дітей спостерігалися добрі та відмінні результати. Заключення: артроскопічні втручання надають змогу вирішувати діагностичні та лікувальні проблеми за капсульно-зв'язкових і внутрішньосуглобових уражень колінного суглоба у дітей. Показання до операції виробляються на підставі ретельно зібраного анамнезу, всебічного клінічного та переконливого МРТ- діагнозу з визначенням ступеня пошкодження елементів колінного суглоба. У зв'язку з еластичністю капсульно-зв'язкового апарату у дітей частіше трапляються неповні (часткові) пошкодження зв'язок і менісків. Гіпертрофія тіла Гоффа та медіопателярної складки у дітей часто симулює пошкодження меніску, що призводить до необхідності виконання артроскопічного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.285.4 + Р733.457.865.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського