РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752836<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гержик К. П. 
Особливості знеболювання під час проведення відеоторакоскопічних оперативних втручань у поранених з бойовою травмою грудної клітки / К. П. Гержик, Н. О. Мамай, В. Є. Севергін, М. Ю. Худа // Сімейна медицина. - 2020. - № 1/2. - С. 146-149. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - покращання результатів лікування поранених в грудну клітку за рахунок диференційованого анестезіологічного забезпечення і застосування відеоторакоскопії на II - IV рівнях надання медичної допомоги. Проведено ретроспективний аналіз результатів хірургічного лікування 103 постраждалих з бойової травмою грудної клітки у зоні проведення АТО/ООС на I - IV рівнях медичної допомоги в період з 2014 по 2019 рр. Сформовано дві клінічні групи постраждалих, які ідентичні за віком, статтю, травмогенезом, клініко-нозологічною структурою, тяжкістю і характером пошкоджень. До групи порівняння увійшли 54 (52,4 %) постраждалих, в основну групу - 49 (47,6 %). Поранених пацієнтів було 72 (69,9 %), травмованих - 31 (30,1 %). Усі постраждалі були чоловіки, середній вік яких становив <$E37,5~symbol С~1,7> року (від 23 до 52 років). У випадку бойових пошкоджень грудної клітки хірургічні заходи завжди проводяться за підтримки анестезіологічного забезпечення. Усі відеоторакоскопічні (ВТС) оперативні втручання було виконано в умовах загальної анестезії. Різні види і методи поєднаної, комбінованої анестезії найчастіше супроводжуються інтубацією трахеї і проведенням штучної вентиляції легень. Однолегеневу вентиляцію під час проведення ВТС оперативних втручань за бойових поранень і травм було проведено в 36 (69,2 %) випадках. Перехід з ендобронхіальної на ендотрахеальну інтубацію під час проведення ВТС оперативних втручань відзначено у 9 (17,3 %) випадках. Зазначені постраждалі надходили на II рівень надання медичної допомоги у тяжкому стані із загрозою для життя III << 2, PTS = 35 - 48). Перехід на звичайну дволегеневу вентиляцію під час проведення селективної вентиляції легень було зумовлено тяжкістю стану постраждалих, що проявлялося зниженням сатурації крові до 85 %. Заключення: розроблений і впроваджений диференційований підхід анестезіологічного забезпечення під час проведення відеоторакоскопічних оперативних втручань у постраждалих з бойовими пораненнями і травмами грудної клітки надав змогу без ускладнень провести однолегеневу вентиляцію в 36 (69,2 %) випадках, диференційовано підходити до виду та обсягу оперативного втручання, шо надало змогу досягти надійного гемостазу ран, аеростаз легких, видалення сторонніх тіл з органів грудної клітки, ретельної санації плевральної порожнини, запобігти розвитку ранніх і пізніх післяопераційних ускладнень, пов'язаних із знеболюванням і вентиляцією легень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.343-1 + Р458.193-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського