РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752927<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ананченко Ю. М. 
Бінарне заняття як форма реалізації міждисциплінарних зв'язків у процесі підготовки студентів в умовах закладу фахової передвищої освіти: з досвіду Машинобудівного коледжу Сумського державного університету / Ю. М. Ананченко, Н. К. Вороніна, Л. І. Скороходова // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - 3 (ч. 1). - С. 19-24. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Важливим завданням методичної та освітньої роботи викладачів закладів фахової передвищої освіти (ЗФПО) є поглиблення теоретичних основ навчання, які б забезпечували єдність навчання, виховання та розвитку особистості майбутнього фахівця й активізації його пізнавальної діяльності. Для цього варто урізноманітнювати форми, методи та засоби організації навчальних занять. У ході дослідження використано такі методи: теоретичні - аналіз наукових джерел; вивчення й узагальнення передового досвіду щодо застосування міждисциплінарних зв'язків (МДЗ) у межах освітнього процесу закладів фахової передвищої освіти на прикладі Машинобудівного коледжу Сумського державного університету. Розроблена система реалізації МДЗ у підготовці молодших спеціалістів в умовах ЗФПО є сукупністю таких компонентів: цільового, дієвого, діагностичного та результативного. У результаті педагогічного спостереження та опитування студентів і викладачів визначено позитивні та негативні риси бінарного заняття у процесі підготовки студентів в умовах ЗФПО. Застосування МДЗ розглянуто на прикладі бінарних занять з дисциплін "Вища математика" та "Економіка"; "Редагування навчальної та довідкової літератури" та "Вебтехнології", що вивчаються у ЗФПО. Ефективність бінарних занять залежить від: правильного виділення міждисциплінарних (міжпредметних) об'єктів за допомогою аналізу навчальних програм; раціонально організованої спільної роботи обох викладачів (вивчення літератури, взаємне консультування, складання спільного плану заняття, визначення глибини та об'єму розкриття навчального матеріалу, послідовності його вивчення, вибір методів і засобів навчання); узгодженості дій викладачів і студентів під час заняття. Бінарні заняття вимагають грунтовної підготовки як викладачів, так і здобувачів освіти - це ще одна причина щодо неможливості проводити їх часто. Але в той же час таке заняття проводиться не заради зовнішнього ефекту, а для систематизації знань, формування переконань через поєднання предметів і є важливим етапом у формуванні світогляду здобувача освіти, розвитку його мислення. Встановлено, що особливістю застосування МДЗ в умовах ЗФПО є врахування особливостей професійного процесу, послуговування інструментарієм однієї дисципліни для вирішення завдань іншої. Ефективною формою реалізації МДЗ є бінарне заняття. Як показує практика, бінарні заняття сприяють активізації пізнавальної діяльності студентів ЗФПО, активному, емоційному сприйняттю ними нових знань фахового спрямування, розвитку у здобувачів освіти творчого, самостійного, гнучкого мислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.211.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського