РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752939<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Струтинська О. В. 
Цифрові навички і цифрова компетентність: зарубіжний досвід країн ЄС і перспективи для України / О. В. Струтинська // Фіз.-мат. освіта. - 2020. - 3 (ч. 1). - С. 94-102. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто зарубіжний досвід країн ЄС у галузі формування та розвитку цифрових навичок (ЦН) і цифрової компетентності (ЦК) для різних категорій населення, що напряму пов'язано з інтенсивним розвитком цифрових технологій (ЦТ) і цифровою трансформацією (ЦТр) багатьох галузей суспільної діяльності. Стрімкий технологічний прорив багатьох галузей виробництва спричинює значні зміни на глобальному ринку праці. За прогнозами багатьох аналітиків ЦТр економіки призведе до того, що в найближчі роки багато професій і спеціальностей кардинально зміняться або взагалі зникнуть. Поява нових професій призводять до необхідності формування нових навичок і компетентностей фахівців, зокрема пов'язаних з уміннями працювати з ЦТ, а саме ЦН і ЦК. У процесі дослідження використано такі методи дослідження, як системний аналіз наукових, методичних та Інтернет-джерел із проблеми дослідження, порівняння структур ЦК для громадян різних країн ЄС. Вивчення зарубіжного досвіду країн ЄС у галузі формування та пов'язані бурхливим розвитком ЦТ, процесами ЦТр різних галузей суспільства (виробництва, економіки, бізнесу, освіти, соціальних галузей тощо), а також становленням цифрового суспільства. Для цього в ЄС протягом тривалого часу ведуться пошуки шляхів формування та розвитку ЦН і ЦК для громадян; розроблено та апробовано структури ЦК для різних категорій населення. Крім того, європейськими країнами ведеться активна підтримка ініціатив із формування та розвитку ЦК громадян, зокрема освітян і молоді. Встановлено, що ЦН і ЦК є одними із найважливіших у сучасному суспільстві, в умовах якого технологічні інновації змінюють ринок праці, знання, уміння, необхідні для життя та роботи в цифровому суспільстві. Тому важливим завданням сучасної освіти є формування та розвиток ключових компетентностей, зокрема цифрових, для підготовки майбутніх фахівців для майбутніх професій. Необхідними кроками для України у даній галузі є не тільки розробка структур ЦК для громадян, освітян, молоді та ін., а й визначення шляхів підвищення цифрової грамотності населення України в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч23с51

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського