РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753003<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харчук В. Ю. 
Передумови гармонійного розвитку економіки України / В. Ю. Харчук, Є. С. Зіміна // Management and Entrepreneurship in Ukraine: the stages of formation and problems of development. - 2020. - 2, № 1. - С. 122-134. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Питання гармонійного розвитку стали предметом гострих дискусій та обговорень протягом кількох останніх десятиліть, основна увага яких зосереджується на важливості формування політик, процедур і цілей для імплементації ініціатив такого розвитку. Останнє уможливлюється за умови наявності передумов і потенціалу на макрорівні. З огляду на зазначене, актуалізується необхідність у дослідженні окресленої проблематики на вітчизняному просторі. Мета роботи - виявлення основних передумов гармонійного розвитку української економіки на підставі аналізу макроекономічних індикаторів на кінець 2019 р. Виокремлено такі завдання. По-перше, визначити й окреслити фактори, що сприяють розвитку української економіки чи стримують його. По-друге, використовуючи теорію Елкінгтона про існування трьох проєкцій гармонійного розвитку, проаналізувати макроекономічні показники національної економіки на кінець 2019 р. Увагу зосереджено, власне, на економічній і соціальній проєкціях гармонійного розвитку, оскільки, саме макроіндикатори цих сфер найбільшою мірою свідчать про існування передумов для впровадження ініціатив такого розвитку. Проаналізовано такі макроекономічні показники: валовий внутрішній продукт, розмір зовнішньої торгівлі, рівень інфляції, безробіття та корупції. Досліджено соціальну складову, яка впливає на гармонійний розвиток економіки, а саме доступ до освіти та відповідно рівень освіченості населення. Проаналізовано обсяги інвестицій в країну та найпривабливіші галузі для іноземних інвесторів. На підставі аналізу динаміки зазначених показників на кінець 2019 р. узагальнено наявність у вітчизняній економіці передумов забезпечення її гармонійного розвитку. По-третє, визначено галузі, які можуть зробити найбільший внесок у розвиток української економіки. За результатами аналізу індикаторів стану та розвитку галузей економіки виокремлено 3 сфери бізнесу, які володіють найбільшим потенціалом для гармонійний розвитку, а саме: підприємства малого та середнього бізнесу, галузь інформаційних технологій та аграрний сектор. Саме окреслені види підприємницької діяльності можуть стати вихідними пунктами для якісної перебудови національної економіки, що в підсумку призведе до гармонізації економічного, соціального аспектів і турботливого ставлення до навколишнього природного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського