РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колосович І. В. 
Helicobacter pylori як етіологічний чинник гострого панкреатиту та маркер розвитку його гнійно-септичних ускладнень / І. В. Колосович, І. В. Ганоль, К. О. Лебедєва // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 7/8. - С. 15-19. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ролі Helicobacter pylori як етіологічного чинника гострого панкреатиту (ГП) та маркера розвитку його гнійно-септичних ускладнень. Усім 124 хворим із ГП при госпіталізації проведено скринінгове дослідження Helicobacter pylori у фекаліях та серологічне дослідження крові. У 39 (31,5 %) пацієнтів було проведено бактеріологічне дослідження біологічного матеріалу на Нelicobacter pylori. Пацієнти були розподілені на дві групи: основну - 66 пацієнтів із тяжким та середньої тяжкості перебігом ГП та контрольну - 58 пацієнтів із легким перебігом ГП. Позитивні результати фекального експрес-тесту були отримані у 105 (84,7 %) пацієнтів. При серологічному дослідженні крові через 24 год від моменту госпіталізації в контрольній групі позитивний результат був отриманий у 8 (13,8 %) хворих, в основній - у 23 (34,8 %); через 7 діб - у 9 (15,5 %) та 42 (63,6 %) пацієнтів відповідно. Антибіотики, які застосовуються для терапії гнійно-септичних ускладнень ГП, забезпечують ефективність ерадикації Нelicobacter pylori у 94,9 % хворих. Висновки: збільшення кількості позитивних результатів серологічного дослідження крові на 28,8 % (p << 0,001) у пацієнтів основної групи через 7 діб від моменту госпіталізації доводить, що Нelicobacter pylori є не тільки одним із етіологічних чинників виникнення гострого панкреатиту, а й можливим маркером розвитку його гнійно-септичних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р264.92/93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського