РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дехтяр Н. А. 
Теоретичні завдання визначення секторальної структури економічної системи / Н. А. Дехтяр // Проблеми економіки. - 2020. - № 3. - С. 45-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета статті - визначення методичного підходу щодо аналітичної оцінки структури національного господарства країни відповідно до секторальної типологізації теорії економічних формацій на прикладі галузі туризму. Відповідно до мети були вирішені основні завдання дослідження: проведено порівняльний аналіз основних вартісних показників функціонування глобального ринку у періоди стабільності та криз на основі групування галузей первинного, вторинного та третинного секторів; визначено основні тенденції динаміки та структури туристичної галузі України у розрізі обсягів реалізації виробництва підприємствами сільського господарства, промисловості та сфери послуг; надано характеристику структури пропозиції туристичного ринку України за допомогою виокремлення внеску до загальних обсягів реалізованої продукції малих і мікропідприємств; обурунтовано необхідність використання додаткового підходу на основі структурного аналізу та вивчення міжгалузевих зв'язків до прогнозування методом екстраполяції чисельних рядів, що використовується Всесвітньою радою з подорожей і туризму для визначення трендів розвитку національних туристичних ринків. Огляд наукових праць, присвячених теоретичним аспектам типологізації національних економік, свідчить про переважне використання трисекторної моделі (сільське господарство, промисловість, сфера послуг), хоча вона вже не відповідає сучасним вимогам практичних досліджень. Тому зростає кількість публікацій, автори яких пропонують розширити перелік секторів. Запропоновано виділити додатковий самостійний сектор, який акумулює надлишкові ресурси та розподіляє їх між учасниками ринку. Аналіз світового ВВП свідчить про зростання частки первинного сектора та видобувної промисловості у кризові періоди, тоді як сфера послуг, зокрема туризм, вимагає макроекономічної стабільності. Такі ж тенденції спостерігалися і в Україні. Проведено кластеризацію країн світу за структурою національного господарства, Україна опинилася у найчисельнішій групі країн із розвиненим, проте непершочерговим у формуванні ВВП, агропромисловим комплексом; високою часткою сектора послуг і достатнім рівнем промислового виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського