РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalev V. 
Production of textile crops in conditions of radioactive contamination = Виробництво прядивних культур в умовах радіоактивного забруднення / V. Kovalev, I. Derebon, T. Klymenko, S. Fedorchuk, O. Trembitska, M. Lisovyy // Агроекол. журн.. - 2020. - № 3. - С. 73-79. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Після аварії на ЧАЕС значна частина земель Поліської зони виявилась забруднена радіонуклідами, які відповідно до чинних нормативних актів виведені з землекористування. Проаналізовано сучасний стан галузей льонарства та коноплярства в Україні. Чорнобильська аварія призвела до радіоактивного забруднення великих площ сільськогосподарських угідь, тому дедалі більше привертають увагу роботи вчених, спрямовані на зниження радіоактивного забруднення. Обгрунтовано можливість вирощування луб'яних культур в умовах радіоактивного забруднення, розглянуто елементи технології вирощування та первинної та глибокої переробки льону та конопель, що надають змогу суттєво зменшити надходження радіоактивного цезію <$Enothing sup 137 roman Cs> у продукцію рослинництва та вміст його в різних видах продуктів переробки цих культур. Запропоновано конкретні контрзаходи для досягнення цієї мети, а саме: за вирощування льону та конопель вносити фосфорно-калійні добрива, які знижують надходження радіонуклідів у продукцію, що вирощується в умовах різних рівнів радіоактивного забруднення, посів льону проводити сумісно з нещільнокущовими злаковими травами, застосовуючи для цього норму висіву 15 - 20 кг насіння трав, за вилежування соломи льону до трести проводити обертання стрічок, що надає змогу знизити нагромадження радіонуклідів за рахунок зменшення маси пилоподібних домішок і уникнення прямого контакту продукції первинної переробки з грунтом. Тресту перед переробкою на м'яльно-тіпальному агрегаті рекомендовано промивати у водному потоці на віджимно-промивній машині.


Індекс рубрикатора НБУВ: П216-4 + П216-271.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського