РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753107<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заліська О. М. 
Дослідження ролі провізора у забезпеченні карантинних заходів під час пандемії COVID-19 / О. М. Заліська, О. М. Семенов, Н. М. Максимович, М. В. Слабий, Б. М. Заліський, І. Г. Мудрак // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 6. - С. 16-25. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Провізор (фармацевт) як учасник медичної команди несе відповідальність за життя і здоров'я населення в умовах пандемії COVID-19 відповідно до рекомендацій ВООЗ (WHO) та Міжнародної фармацевтичної федерації (FIP), 2020. За даними WHO, 82 % пацієнтів із COVID-19 лікуються у сімейного лікаря, вони одержують фармацевтичну допомогу в найближчому аптечному закладі, проте це може спричинити небажаний контакт інфікованих та здорових, також контакти з провізором під час відпуску ліків, що може призвести до зараження COVID-19. Дотримання вимог карантинних заходів відповідно до Постанов КМУ та Наказів МОЗ України в аптеках є важливою складовою загальної безпеки в період пандемії, роль провізорів у запобіганні пандемії COVID-19 є вагомою. Мета дослідження - провести експертне оцінювання ефективності карантинних заходів відповідно до наказів МОЗ України в аптечних закладах. Вибірка з 586 експертів включала провізорів, завідувачів аптек 6 областей України: Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Хмельницької, Чернівецької. За спеціально розробленою анкетою "Оцінка впливу карантинних заходів в аптеці у випадку COVID-19" було опитано провізорів протягом березня - жовтня 2020 р. Використано методи очного анкетування, опитування за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, методи узагальнення і систематизації. За результатами аналізу 586 анкет проведено ранжування респондентів за параметрами: спеціальність, стаж роботи, кваліфікаційна категорія. Встановлено, що в 97,5 % аптек карантинні заходи було запроваджено протягом березня, у 2,5 % - у квітні 2020 р. Результати анкетування провізорів свідчать, що найбільш ефективними є такі карантинні заходи: носіння захисної маски (99,0 %), миття рук та використання дезінфекційних засобів (97,0 %), дотримання соціальної дистанції між відвідувачами та працівниками аптеки, також відвідувачів між собою 1,5 м (94,5 %), оброблення поверхонь, підлоги аптеки дезінфекційними розчинами (91,0 %), провітрювання приміщень (89,5 %). Систематизація даних анкет показала, що 100 % провізорів вважають необхідним і перспективним затвердження МОЗ України окремого "Протоколу провізора для відпуску лікарських засобів та медичних виробів для лікування неускладнених форм коронавірусної інфекції COVID-19" для оптимізації фармацевтичної допомоги населенню. Визначено, що провізори (фармацевти) як учасники медичної команди під час пандемії COVID-19 мають проводити просвітницьку роботу серед населення для запобігання поширення пандемії COVID-19.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193covid-19 + Р11(4Укр)26л72п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського