РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Витязь О. Ю. 
Оцінка характеристик опору поширення корозійно-втомних тріщин тривало експлуатованого металу бурильних труб / О. Ю. Витязь, Р. С. Грабовський // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2020. - № 1. - С. 111-122. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Для тривало експлуатованого металу досліджуваних елементів бурильних колон (БК) (сталь 45, 36Г2С, 40ХН) визначено закономірності поширення корозійно-втомних тріщин (КВТ) при бурінні свердловин у корозійних середовищах - буровому розчині (БР) "Біокар", полімеркалієвому БР і на повітрі. За отриманими результатами експериментальних досліджень побудовано діаграми циклічної корозійної тріщиностійкості для досліджуваних систем метал - середовище. Визначено характеристики циклічної тріщиностійкості тривало експлуатованих металів елементів БК - значення констант (C і n) у степеневій залежності Паріса, а також значення порогового та критичного коефіцієнтів інтенсивності напружень. Кількісно оцінено вплив бурових промивальних розчинів на корозійну тріщиностійкість досліджуваних металів елементів БК. Зокрема у середовищі БР "Біокар" процес розвитку КВТ у досліджуваних металах елементів БК не значно, в діапазоні 1 - 5 %, відрізняється від розвитку втомної тріщини на повітрі. Тоді як у середовищі полімеркалієвого БР швидкість розвитку КВТ у досліджуваних металах елементів БК суттєво, в діапазоні 15 - 35 %, відрізняється від розвитку втомної тріщини на повітрі. Встановлено, що під впливом робочих навантажень процес розвитку КВТ у тривало експлуатованих елементах БК відбувається на понад 10 % більш прискорено у середовищі промивального полімеркалієвого БР, ніж у середовищі промивального БР "Біокар".


Індекс рубрикатора НБУВ: К663-141 + И131-563

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського