РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753146<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Азімов О. Т. 
Геохімія важких металів у грунтах сміттєзвалищ за результатами екологічних досліджень з використанням даних дистанційних знімань / О. Т. Азімов, О. М. Трофимчук, К. С. Злобіна, І. В. Кураєва, С. П. Кармазиненко // Геоінформатика. - 2020. - № 3. - С. 63-72. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Викладено результати аналітичного узагальнення матеріалів новітніх і попередніх етапів досліджень геохімічних особливостей проб грунтових відкладів у межах території Київського полігона N 5 захоронення твердих побутових відходів (ТПВ) та у прилеглих до неї з північного сходу та північного заходу районів. Використано такі основні методи: атомно-емісійний спектральний аналіз, мас-спектрометрія з індукційно зв'язаною плазмою. Встановлено істотне забруднення грунтового шару важкими металами (ВМ), передусім у межах полігона N 5. Виявлено також негативний його вплив на вміст цих полютантів у грунтах буферної зони. Це стало наслідком 34-річного функціонування об'єкта захоронення ТПВ, протягом якого відбувалися порушення в його експлуатації. Зокрема, для грунтових утворень полігона визначено максимальне перевищення фонового вмісту міді, свинцю, цинку, нікелю та олова у десятки разів, поза його контуром - у 2 - 3 рази. Зафіксовано негативні зміни фізико-хімічних властивостей грунтів гумусового горизонту за порівняння відповідних показників зразків, відібраних у прилеглих до полігона районах і безпосередньо на його території. Коефіцієнт буферності грунтів цього горизонту майже вдвічі є меншим на техногенно забруднених землях об'єкта захоронення ТПВ, ніж на відносно фонових ділянках. Вміст рухомих форм ВМ у грунтових утвореннях полігона N 5 у порівнянні з фоновими значення зростає у 2 рази для міді та цинку, у 8 разів - для свинцю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9 + Д31 + Д451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського