РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753251<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капустян А. І. 
Розроблення методу визначення функціональних харчових інгредієнтів муропептидного походження у бактеріальних дезінтегратах / А. І. Капустян, Н. К. Черно, А. С. Пукас // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 6. - С. 156-163. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність розроблення достовірного та простого в реалізації методу визначення муропептидів у складі бактеріальних дезінтегратів (БД) при отриманні імунотропних функціональних харчових інгредієнтів. Зазначено, що існуючі методи ідентифікації муропептидів, зокрема визначення залишків мурамової кислоти, пептидних зв'язків у їхньому складі, використання хроматографічних методів, мають певні недоліки. Запропоновано метод, згідно з яким якісний і кількісний вміст муропептидів можна визначити за допомогою реакції їхньої вуглеводної складової (залишки глюкози у складі мурамової кислоти та N-ацетилглюкозаміну) з реактивом Антрона. При цьому необхідною умовою є позбавлення БД від вуглеводів, кислот, солей тощо за допомогою іонообмінної хроматографії з катіонітом КУ-2. З'ясовано, що кількісний вміст муропептидів слід визначати за калібрувальним графіком, побудованим за стандартним розчином муропептидів. Встановлено, що у результаті взаємодії стандартних розчинів муропептидів із реактивом Антрона, реакційне середовище набувало характерного синьо-зеленого забарвлення. Побудовано калібрувальний графік для визначення концентрації муропептидів у БД, де коефіцієнт достовірності апроксимації R<^>2 = 1, що відповідає високому ступеню відповідності трендової моделі до вихідних даних. Запропонований метод апробовано при визначенні концентрації муропептидів у дезінтегратах Lactobacillus acidophilus K 3111. Дезінтеграцію проводили при комбінуванні ультразвукової та ферментативної обробки. Як ферменти використовували протеази (панкреатин, папаїн, протосубтилін) і мурамідазу (лізоцим). Встановлено, що найбільша кількість цільових імунотропних муропептидів накопичується при обробці біомаси композицією лізоцим: папаїн при співвідношенні ферментів, відповідно, 1:2, за співвідношення фермент:субстрат 1:100 і тривалості процесу протягом 180 хв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського