РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753289<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tarasov V. N. 
Model of teletraffic based on queueing systems E2/HE2/1 with ordinary and shifted input distributions = Модель телетрафіка на основі СМО E2/HE2/1 зі звичайними та зсунутими вхідними розподілами / V. N. Tarasov, N. F. Bakhareva // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 2. - С. 65-74. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Актуальність дослідження систем G/G/1 пов'язана з їх затребуваністю в сучасній теорії телетрафіка і, отже, в теорії обчислювальних систем і мереж. У свою чергу, це випливає з того факту, що не можна отримати рішення для часу очікування для цих систем в кінцевому вигляді в загальному випадку при довільних законах розподілів вхідного потоку і часу обслуговування. Тому важливі дослідження таких систем для окремих випадків вхідних розподілів. Мета роботи - отримання рішення для основної характеристики системи - середнього часу очікування вимог в черзі для двох систем масового обслуговування типу G/G/1 зі звичайними і з зсунутими ерланговськими і гиперерлангівськими вхідними розподілами другого порядку. Для вирішення поставленого завдання використаний класичний метод спектрального розкладання рішення інтегрального рівняння Линдли, який грає важливу роль в теорії систем G/G/1. Даний метод дозволяє отримати рішення для середнього часу очікування для розглянутих систем в замкнутій формі. Для практичного застосування отриманих результатів було використано відомий метод моментів теорії ймовірностей. Вперше отримано спектральні розкладання рішення інтегрального рівняння Ліндлі для двох систем, за допомогою яких виведені розрахункові формули для середнього часу очікування в черзі в замкнутій формі. Система зі зсунутими ерланговськими і гиперерлангівськими вхідними розподілами забезпечує менший час очікування вимог в черзі в порівнянні зі звичайною системою за рахунок зменшення коефіцієнтів варіацій інтервалів між надходженнями вимог і часу обслуговування. Висновки: отримано спектральні розкладання рішення інтегрального рівняння Линдли для розглянутих систем і доведено їх повний збіг. Отже, збігаються і розрахункові вирази для середнього часу очікування в черзі для цих систем, але зі зміненими параметрами. Отримане розрахункове вираз розширює і доповнює відому незавершену формулу теорії масового обслуговування для середнього часу очікування для систем G/G/1. Такий підхід дозволяє розрахувати середній час очікування для зазначених систем в математичних пакетах для широкого діапазону зміни параметрів трафіку. Всі інші характеристики систем є похідними часу очікування. Крім середнього часу очікування, такий підхід дає можливість також визначити моменти вищих порядків часу очікування. З огляду на той факт, що варіація затримки пакетів (джиттер) в телекомунікації визначається як дисперсія часу очікування від його середнього значення, то джиттер можна буде визначити через дисперсію часу очікування. Отримані результати публікуються вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811 + З88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського