РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753290<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Avramenko V. V. 
Operative recognition of standard signal types = Оперативне розпізнавання еталонних типів сигналів / V. V. Avramenko, V. M. Demianenko // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 2. - С. 75-83. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розпізнавання типу функції незалежно від її параметрів є актуальним завданням. Мета роботи - розробити методи оперативного кількісного виміру відхилень типу функції, що представляє аналізований процес, від стандартних типів функцій: степеневих, поліноміальних, експоненційних і синусоїдальних за даними, отриманими в поточний час. Для вирішення проблеми розроблені методи, засновані на функціях диспропорції. Приведені існуючі функції диспропорції та їх застосування для розпізнавання степеневих і поліноміальних функцій. Для розпізнавання експоненційної і синусоїдальної функцій в поточний момент використовується диспропорція по похідній першого порядку аналізованої функції по її похідним. При параметричному представленню функцій це різниця між відношенням значень двох функцій і відношенням їх перших похідних для даного значення параметра. У разі пропорційного зв'язку між двома функціями ця функція диспропорції дорівнює нулю для будь-якого значення коефіцієнта пропорційності. Показано, що якщо для заданого значення аргументу диспропорція по похідній першого порядку аналізованої функції по відношенню до її першої похідної дорівнює нулю, це ознака того, що функція є експоненціальною в цій точці незалежно від її параметрів. Для контролю синусоїдального типу в поточний момент часу обчислюється диспропорція по похідній першого порядку аналізованої функції по відношенню до її другої похідної. Якщо вона дорівнює нулю, це ознака того, що функція є синусоїдальною в даній точці незалежно від її амплітуди, частоти і фази коливань. Показано, що таким способом можна також контролювати суму синусоїд з різними амплітудами і фазами, але з однаковою частотою. Також можна контролювати синусоїди піднесені в другу степінь. Ефективність запропонованих методів показана в результаті комп'ютерного моделювання розпаду радіоактивних ізотопів, а також моделюванням спотворення синусоїдального характеру контрольованого процесу. Висновки: на основі функцій диспропорції розроблені методи для оперативного розпізнавання типу функції, яка описує аналізований процес. Ці методи можуть бути використані для аналізу хіміко-технологічних процесів, контролю чистоти радіоактивних ізотопів, а також для контролю синусоїдальності процесів в електричних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського