РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753295<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ivohin E. V. 
Research of dynamics of information distribution processes based on diffusion hybrid models = Дослідження динаміки процесів поширення інформації на основі дифузійних гібридних моделей / E. V. Ivohin, L. T. Adzhubey, O. V. Gavrylenko, Yu. O. Naumenko // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 2. - С. 129-136. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розв'язання проблеми формалізації і вивчення розвитку процесів поширення інформації з плином часу і його вплив на на суспільство дуже важливо для забезпечення інформаційної безпеки. Необхідно використовувати принципово новий інструмент, який буде адекватно відображати стан динамічної складової процесу поширення інформації. Об'єктом дослідження є гібридні дифузійні моделі для формалізації динаміки процесів інформационного поширення та впливу. Мета роботи - дослідження математичних моделей процесів поширення інформації з метою моделювання динаміки зміни рівнів впливу інформації в різних цільових групах. Запропоновано підхід до формалізації гібридних математичних моделей динаміки поширення інформаційних процесів в цільовій групі на основі дифузійних моделей. Для підвищення адекватності та надійності результатів, отриманих на основі побудованих моделей, запропоновано застосовувати гібридні системи, засновані на дифузійних і динамічних моделях, що описують процес зміни розміру контингенту середовища поширення інформації. Запропонований метод дозволяє моделювати динамічні процеси спостереження за рівнем інформаційного впливу на основі рішень неоднорідних дифузійних рівнянь, зміна інтервалів просторової змінної в яких визначається додатковими співвідношеннями у вигляді системи диференціальних рівнянь. Розглянуто скалярний випадок однорідного і неоднорідного рівняння дифузії за умови одновимірного подання контингенту цільової групи. Наведено приклади застосування цього підходу, проаналізовані результати чисельних експериментів. Розроблена методика дозволяє отримати оцінки рівня розповсюдження інформації в цільовій групі на основі використання моделей дифузійного процесу. Висновки: проведені експерименти підтвердили наявність достатньої адекватності модельних даних та даних, отриманих в результаті реальних спостережень за процесами зміни сприйняття інформації всередині конкретних цільових груп населення. Перспективами подальших досліджень є розробка нових моделей дифузійного типу, які формалізують різний характер впливу зовнішніх факторів на процеси поширення інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського