РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753307<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Morgun V. V. 
Physiological peculiarities of sunflower boron nutrition = Фізіологічні особливості живлення соняшника борними добривами / V. V. Morgun, I. Cakmak, V. V. Schwartau, L. M. Mykhalska // Фізіологія рослин і генетика. - 2020. - 52, № 3. - С. 187-195. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Хоча важливість бору у живленні рослин встановлено майже сторіччя тому, фізіологічні особливості прояву активності елемента все ще належать до проблем, що обговорюються. Ринок борних добрив в Україні перевантажений рекламними пропозиціями, при цьому практично відсутні результати дослідів з визначення ефективності борних добрив на посівах культурних рослин. Традиційно, з початку 1990-х р., основну увагу в живленні рослин в Україні приділено азоту. Однак низький рівень використання азоту сільськогосподарськими культурами вказує на те, що інформації про фізіологічні механізми живлення культурних рослин недостатньо й інші елементи можуть впливати на ефективність систем живлення та рентабельність вирощування культурних рослин. Питання живлення культурних рослин іншими важливими елементами, насамперед бором, залишаються поза увагою. В Україні площі під борзалежними культурами перевищують 10 млн га: соняшник, озимий і ярий ріпак, цукрові буряки, картопля тощо. Бор в системах живлення також необхідний для сої, зернових колосових і кукурудзи. Дефіцит бору у культурних рослин спостерігається в усіх грунтово-кліматичних зонах України. Мета дослідження - з'ясувати ефективність перспективних для України форм борних мінеральних добрив для живлення соняшника, культури, яка займає найбільші посівні площі в країні як серед усіх культур, так і серед борзалежних. Дослідження показали, що використання борних добрив у рослинництві України є важливим для підвищення продуктивності соняшника. Впровадження у системи живлення повільнорозчинних борних добрив (колеманіт, улексит тощо) в основне внесення істотно знижує фітотоксичність бору для сходів і підвищує продуктивність соняшника, а також перспективне для інших борзалежних культурних рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-437 + П040.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського