РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753317<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волощук О. П. 
Сортові особливості продуктивності й втрат урожайності пшениці озимої залежно від впливу погодних чинників у Західному Лісостепу / О. П. Волощук, М. М. Гаврилюк, І. С. Волощук, В. В. Глива // Фізіологія рослин і генетика. - 2020. - 52, № 4. - С. 320-330. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Новостворені вітчизняні сорти пшениці озимої м'якої, рекомендовані до вирощування в Україні, відрізняються за строками і темпами проходження фаз стиглості й мають різний імунітет до найпоширеніших хвороб. Розробка теоретичних питань адаптивності рослин сортів різного екологічного типу до несприятливих чинників - важливе завдання при доборі сортів для вирощування в конкретній грунтово-кліматичній зоні. Проаналізовано багаторічні дані (2012 - 2016 рр.), отримані в результаті проведених в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН України досліджень з насіннєвої продуктивності та втрат урожайності пшениці озимої м'якої (Triticum aestivum L.) сортів різного екологічного типу під впливом погодних чинників. Експериментально обгрунтовано, що за меншої кількості опадів у період формування - збирання врожаю насіннєва продуктивність сортів лісостепового екотипу порівняно зі степовим характеризується вищою на 4,8 г масою 1000 насінин, що зумовлює прибавку врожаю на 0,44 т/га. Встановлено різну стійкість сортів до явища ензимо-мікозного виснаження зерна при перестої "на корені" впродовж 4, 8 і 12 діб після настання повної стиглості. На підставі аналізу визначено, що найнижчі втрати маси 1000 насінин забезпечують екологічно пластичні сорти лісостепового екотипу - Ювіляр Миронівський, Колос Миронівщини, Бенефіс, Краєвид, Лісова пісня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-280.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського