РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косаківська І. В. 
Досягнення науковців секції "Ріст і розвиток рослин, фізіологічно активні речовини" Українського товариства фізіологів рослин (2018 - 2019) / І. В. Косаківська, О. К. Золотарьова, Л. В. Войтенко // Фізіологія рослин і генетика. - 2020. - 52, № 4. - С. 342-352. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Секція "Ріст і розвиток рослин, фізіологічно активні речовини" Українського товариства фізіологів рослин об'єднує науковців відділу фітогормонології і відділу мембранології та фітохімії Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. Серед них чотири доктори і п'ятнадцять кандидатів біологічних наук. Фітофізіологи виявили закономірності у функціонуванні фітогормональної системи папоротеподібних, визначили оптимальні концентрації екзогенних фітогормонів для проростання спор і розвитку гаметофітів у культурі in vitro. Доведено, що праймування зернівок Triticum aestivum та T. spelta екзогенною абсцизовою кислотою (АБК) індукує стійкість до гіпертермії та помірної грунтової посухи, пришвидшує післястресове відновлення. Динаміку ростових процесів злаків за гіпертермії і грунтової посухи та в період відновлення регулюють зміни в балансі й локалізації ендогенних АБК та індоліл-3-оцтової кислоти. Розроблено біотехнологічні засади отримання біопрепаратів із високою цитокініновою активністю з міцеліальної біомаси лікарських базидієвих грибів для медичного застосування. У польових умовах протестовано біотехнологію праймування озимої пшениці препаратом, створеним на основі бактеріальних медіаторів класу ацилгомосеринлактонів, отримано патент на винахід. Фітохіміки виявили, що стромальні карбоангідрази хлоропластів різночутливі до важких металів, що відкриває можливість їх використання для раннього моніторингу забруднення. Змонтовано установку для вимірювання екосистемних потоків CO2 на основі CO2-газоаналізатора S-151, за допомогою якої можна оцінити наслідки забруднення довкілля нафтопродуктами й важкими металами. Доведено існування в складі АТФ-синтазного комплексу хлоропластів регуляторних сайтів, чутливих до рівня <$E roman {HСО sub 3 sup - "/" СО} sub 2> у середовищі. На прикладі Galanthus nivalis продемонстровано участь сахарози в адаптації фотосинтетичного апарату до мінусових температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*73 е(4УКР) л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського