РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753390<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенюк Л. М. 
Склад цервікального слизу як показник фертильності жінок зі зниженою лубрикацією та недостатністю андрогенів / Л. М. Семенюк, Л. В. Дем'яненко, Л. С. Чернуха, О. І. Крижанівська // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2020. - № 1. - С. 14-18. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Цервікальний слиз (ЦС) - це складний в біохімічному та фізико-хімічному аспекті гідрогель, основні властивості якого визначаються сполуками глікозаміногліканів з білками. Від складу та кількості ЦС залежать проникнення сперматозоїда в статеві органи жінки і подальше злиття з яйцеклітиною. Тому фізичні і хімічні властивості слизу відіграють важливу роль у настанні вагітності. Здійснено оцінку вмісту глікозаміногліканів ЦС у пацієнток репродуктивного віку з яєчниковою дисфункцією та скаргами на знижену лубрикацію і дискомфорт під час статевого акту. Мета роботи - визначити склад ЦС як показника фертильностіу жінок із яєчниковою дисфункцією та зниженою лубрикацією. Досліджено вміст глікозаміногліканів ЦС у 38 пацієнток репродуктивного віку з яєчниковою дисфункцією на тлі зниженої лубрикації та у 17 фертильних жінок. Вміст глікозаміногліканів ЦС визначали за допомогою спектрофотометра PV-2151 C "Солар" (клас точності <$Esymbol С~2> нм; похибка <$Esymbol С~(0,01~-~0,06)> Б)) за довжини хвилі 400 нм (синій світлофільтр) у кюветі з товщиною оптичного шару 1 см. Статистичне забезпечення роботи виконано з використанням U-критерію Манна - Уїтні для незалежних груп і критерію Уілкоксона для залежних (ненормальний розподіл даних і нечисленність груп). Для порівняння результатів якісної оцінки застосовували двосторонній критерій Фішера (Fisher, two-tailed). Статистично значущими відміності вважали за p << 0,05. Встановлено, що в I і II фазах менструального циклу у здорових жінок концентрація досліджених полісахаридів у ЦС перевищувала таку в періовуляторний період у 5 разів. У пацієнток зі зниженою лубрикацією рівень глікозаміногліканів у I і II фазах менструального циклу був нижче, ніж у здорових жінок, а відповідне співвідношення за фазами циклу не перевищувало 2. Висновки: порушення глікозаміногліканового складу ЦС може бути ознакою ановуляторності менструального циклу у жінок зі зниженою лубрикацією. Підвищення коефіцієнта ФСГ/ЛГ в I фазу менструального циклу у жінок із порушеною лубрикацією можна використовувати як маркер недостатності андрогенової складової їх гормонального забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського