РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чичула Ю. В. 
Коморбідна патологія травного тракту у хворого на цукровий діабет 2-го типу / Ю. В. Чичула // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2020. - № 1. - С. 77-82. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено питання актуальності високої розповсюдженості у світі і в Україні хронічного вірусного гепатиту C (ХВГC) та пов'язаних із ним клінічних особливостей позапечінкових проявів. До них може відноситися і цукровий діабет 2 типу (ЦД 2), який зустрічається у третини пацієнтів з ХВГC. На прикладі клінічного випадку детально розглянуто питання клінічних особливостей перебігу коморбідної патології, а також принципи лабораторної та інструментальної її діагностики. У матеріалі представлено результати відеоезофагогастродуоденоскопії та дані патогістологічного дослідження зміни слизової оболонки шлунка у разі ЦД 2 типу, що призводять до хронічного атрофічного астриту, і, як наслідок, до залізодефіцитної анемії, також висвітлено дані відеоколоноскопії з біопсією, детально описано диференційну діагностику захворювань, що супроводжуються сидеропенічним синдромом і зовнішньосекреторною недостатністю підшлункової залози за допомогою фекальних тестів - фекального кальпротектину, фекальної еластази 1 та аналізу на кишкові паразити і найпростіші, також за допомогою тестів на целіакію. Висвітлено основні лабораторні ознаки наявності рибонуклеїнової кислоти вірусу гепатиту C, показники сидеропенічного синдрому до та після лікування. Представлений клінічний випадок демонструє важливість вчасної діагностики коморбідної патології пацієнтів із ЦД 2 типу та розглянуто питання підбору схем персоніфікованого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського