РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000753474<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шишак А. В. 
Керування життєвим циклом людино-машинних інтерфейсів / А. В. Шишак, О. М. Пупена // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 3. - С. 17-27. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження підходів і принципів керування життєвим циклом людино-машинного інтерфейсу (ЛМІ). Ефективність роботи автоматизованих систем керування (АСК) технологічними процесами значною мірою залежить від засобів ЛМІ, які є складовою частиною АСК. Тут людина відіграє визначальну роль у процесах керування, тому правильна побудова та супроводження ЛМІ безпосередньо стосується ефективності роботи систем у цілому. Хоч для задоволення вимог до збільшення кількості контрольованих параметрів оператором використовуються новітні технології збору, обробки та відображення даних, які стрімко розвиваються, в той же час здатність людини (оператора) до виявлення, діагностування та реагування не змінилася. Окрім стандартних функцій моніторингу та керування, розроблений ЛМІ допомагає на етапах пуску та налагодження АСК ТП, що обумовлює зменшення часу та затрат на запуск виробництва й зміну продукту. Світовий досвід ефективного керування життєвим циклом ЛМІ та правила їх побудови знайшли відображення у спеціалізованих стандартах. Читач може ознайомитися з основними стадіями та діяльностями життєвого циклу ЛМІ відповідно до стандартів, які слугують основою для побудови ефективних систем керування. Незважаючи на існування затверджених практик у спеціалізованих стандартах, є ряд труднощів у використанні ЛМІ, пов'язаних із його складністю та спрямованістю на великі функціонально безпечні системи, тому знайдено методичне рішення для керування життєвим циклом ЛМІ із використанням засобів SCADA/HMI, яке, з одного боку, засноване на основних положеннях сучасних стандартів, а з іншого - менш громіздке та придатне для використання в більшості АСКТП, що не мають особливих вимог. Результати дослідження мають прикладний характер і перевірені на практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.810

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського